Bach: Polska jest gotowa na igrzyska!

Inne

Galę 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego uświetnił swoją obecnością prezes Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego - Thomas Bach. W wywiadzie dla Polsatu Sport wspominał śp. Piotra Nurowskiego, mecz otwarcia siatkarskich mistrzostw świata w 2014 roku i wróżył Polsce... organizację igrzysk olimpijskich.

Aleksandra Szutenberg: Dobry wieczór Panie Prezydencie, bardzo milo nam Pana gościć. Jak ważne jest dla Pana to wydarzenie?

 

Thomas Bach: To była przepiękna ceremonia, wielki hołd złożony polskim sportowcom. Myślę, że bardzo wielu Polaków jest dumnych ze swoich reprezentantów, a sportowcy mogą czuć wielką dumę ze swoich pełnych pasji ludzi i kibiców, którzy ich zawsze i na wszelkie sposoby wspierają. Piekny wieczór polskiego sportu i międzynarodowego ruchu olimpijskiego.

 

Podczas ceremonii wspominał Pan byłego prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który również był wielkim pasjonatem i przyjacielem sportu. Kim był dla Pana? Jak go Pan wspomina?

 

Piotr Nurowski, po pierwsze był wspaniałym przyjacielem, a dla polskiego sportu prawdziwym motorem napędowym i sprawcą rozwoju. Był dla was jak powiew świeżego powietrza. Przystosował polski sport do nowoczesnej rzeczywistości. Był wspaniałym rozmówcą. Zawsze otwarty, uśmiechnięty i przyjacielski. Cieszył się wielkim uznaniem w całym międzynarodowym środowisku, także moim. Zostaliśmy przyjaciółmi.

 

Czy myśli Pan, że kiedyś Polska może zostać organizatorem Igrzysk Olimpijskich?

 

Tak.

 

Zdecydowanie?

 

Tak, Polska może tego dokonać. Macie wielką pasję do sportu i istniejącą infrastrukturę. Macie bardzo dużo gotowych obiektów. Organizowaliście już bardzo dużo sportowych imprez, które zakończyły się wielkim sukcesem. Mistrzostwa świata, mistrzostwa Europy, puchary świata... Polska jest na to gotowa.

 

Jak chociażby siatkarskie mistrzostwa świata w 2014 roku...

 

Tak, nigdy nie zapomnę tej imprezy z waszymi mistrzami świata. 2014 rok i mecz otwarcia z ponad 60-tysiącami kibiców na tryubunach - rekord świata i zwycięstwo polskiego zespołu na koniec. A to tylko jeden błysk z waszej bogatej sportowej historii.

 

No to czekamy na igrzyska olimpijskie w Polsce i olimpijskie złoto polskich siatkarzy...

 

Niech tak sie stanie.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

Aleksandra Szutenberg, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze