Były napastnik Legii operowany! Czeka go przerwa w grze

Sandro Kulenović przeszedł we wtorek operację kości śródstopia. Piłkarz jest już po zabiegu i niebawem rozpocznie rehabilitacje. 19-letniego napastnika Dinamo Zagrzeb czeka teraz prawdopodobnie dwumiesięczny rozbrat z futbolem. Kilka tygodni temu zawodnik przeniósł się z Legii Warszawa do zespołu aktualnego mistrza Chorwacji.

Chorwat urazu nabawił się w zeszły w piątek w meczu 12. kolejki ligi chorwackiej. Dinamo pokonało na wyjeździe 4:2 HNK Goricę, a jedną z bramek dla gości zdobył Damian Kądzior. Kulenović pojawił się na boisku w 65. minucie zmieniając strzelca trzech goli, Mislava Orsicia. Niestety, niespełna pięć minut później musiał opuścić boisko z powodu kontuzji, a na placu gry zastąpił go Iyayi Atiemwen.

Dla 19-letniego piłkarza był to dopiero drugi występ w barwach aktualnego mistrza Chorwacji. Debiutował w meczu 9. kolejki gdy Dinamo przegrało na wyjeździe z NK Varażdin 0:1. Kulenović wszedł na boisko w 71. minucie w miejsce Mario Gavranovicia.

Kulenović w tym sezonie w barwach Legii zagrał w trzech meczach ligowych zdobywając jedną bramkę w przegranym 1:2 meczu z Pogonią Szczecin. Ponadto wystąpił w ośmiu meczach eliminacyjnych Ligi Europy strzelając jednego gola w wygranym 3:0 meczu z Europa FC (Gibraltar).

Wychowanek NK Zagrzeb rozegrał w Legii łacznie 36 spotkań, sześciokrotnie wpisując się na listę strzelców. W reprezentacji Chorwacji do lat 21 jak na razie zagrał 8 razy i zdobył 5 bramek. 14 października strzelił 3 gole i dołożył jedną asystę w wygranym na wyjeździe 7:0 meczu z San Marino w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy do lat 21.