Drągowski obronił rzut karny, ale Fiorentina przegrała z Lazio

Bartłomiej Drągowski obronił strzał Felipe Caicedo z jedenastu metrów w szóstej minucie doliczonego czasu gry. W tym momencie Fiorentina przegrywała z Lazio 1:2. Interwencja Polaka nie zapewniła więc jego drużynie nawet punktu.

Rzymianie odpoczęli spotkanie od mocnych ataków. W 20. minucie do siatki trafił Ciro Immobile, ale sędzia odgwizdał spalonego. Chwilę później gola strzelił Joaquin Correa, lecz ponownie arbiter nie uznał tego trafienia. Analiza VAR przyszła mu jednak z pomocą, gdyż Argentyńczyk zrobił wszystko legalnie. Po chwili niepewności Lazio objęło prowadzenie.

Gospodarze wyrównali chwilę później. W kilkanaście sekund przetransportowali piłkę spod własnej bramki pod pole karne Thomasa Strakoshy. Następnie Franck Ribery zagrał do Federico Chiesy, a ten trafił do siatki.

Lazio strzeliło zwycięskiego gola w 89. minucie. Bohaterem rzymian został Ciro Immobile. W doliczonym czasie gry goście mogli wygrać nawet wyżej, gdyż sędzia Marco Guida podyktował rzut karny, pokazując jednocześnie czerwoną kartkę Luce Ranieriemu. Do piłki podszedł Felipe Caicedo, ale Bartłomiej Drągowski obronił jego uderzenie.

Fiorentina - Lazio 1:2 (1:1)

Bramki: Chiesa 28 - Correa 22, Immobile 89.