EBL: Zwycięstwo Asseco Arki w Lublinie

Asseco Arka Gdynia ponownie pokazała ogromny potencjał w Energa Basket Lidze. Tym razem gdynianie pokonali na wyjeździe Start Lublin 95:66.

Początek meczu był bardzo zacięty, ale to gdynianie mieli inicjatywę w ofensywie i częściej mieli małą przewagę. Po akcjach Leytona Hammondsa goście potrafili uciec nawet na osiem punktów. Asseco Arka rozpędzała się, a po trójce Dariusza Wyki prowadzenie jeszcze bardziej rosło. Dzięki trafieniu Josha Bostica po 10 minutach było 27:11. Drugą kwartę Start rozpoczął od małej serii 6:0, co pozwoliło tej ekipie nawiązać rywalizację. Nieźle później radził sobie Tweety Carter, ale kolejne rzuty z dystansu Bena Emelogu utrzymywały bezpieczną przewagę przyjezdnych. Dzięki akcji Bartłomieja Wołoszyna po pierwszej połowie ekipa trenera Przemysława Frasunkiewicza wygrywała 45:30.

Josh Bostic w pierwszych minutach trzeciej kwarty był niesamowity - po jego trzech kolejnych trójkach przewaga wzrosła aż do 23 punktów. W tym elemencie z kolei spore problemy miał zespół z Lublina, chociaż później przełamał się Brynton Lemar. Asseco Arka już teraz całkowicie kontrolowała wydarzenia na parkiecie, a po tej części meczu prowadziła 71:46. W czwartej kwarcie Start nadal nie potrafił zmniejszyć strat do rywali, nawet w momencie, gdy grali przeciwko zawodnikom rezerwowym. Dobrze zaprezentowali się m.in. Wojciech Czerlonko i Grzegorz Kamiński, a Asseco Arka zwyciężyła ostatecznie 95:66.

Najlepszym strzelcem gości był Josh Bostic z 18 punktami i 3 zbiórkami. Martins Laksa zdobył dla gospodarzy 14 punktów i 3 zbiórki.

Start Lublin - Asseco Arka Gdynia 66:95 (11:27, 19:18, 16:26, 20:24)

Start Lublin: Martins Laksa 14, Tweety Carter 12, Mateusz Dziemba 12, Brynton Lemar 10, Jimmie Taylor 9, Jacek Jarecki 4, Roman Szymański 3, Kacper Borowski 2, Damian Jeszke 0, Bartłomiej Pelczar 0

Asseco Arka Gdynia: Josh Bostic 18, Bartłomiej Wołoszyn 12, Leyton Hammonds 10, Adam Hrycaniuk 9, Dariusz Wyka 8, Grzegorz Kamiński 8, Devonte Upson 7, Krzysztof Szubarga 6, Ben Emelogu 6, Wojciech Czerlonko 5, Amani Moore 3, Marcin Malczyk 3