Hajto o Angulo: To już nie ten sam zawodnik

Piłka nożna

W kolejny odcinku Cafe Futbol nasi eksperci poświęcili sporo uwagi Górnikowi Zabrze. Tomasz Hajto postanowił przyjrzeć się formie najlepszego strzelca zabrzan Igorowi Angulo, który w tym sezonie na razie nie błyszczy. - Powoli traci swoją szybkość oraz skuteczność. Zdarza się, że nie wykorzystuje okazji strzeleckich, jak wcześniej. Owszem nadal jest to dobry piłkarz, ale nie jest to ten sam gracz, co sprzed dwóch, czy trzech lat - powiedział były reprezentant Polski o snajperze Górnika.

Hiszpański snajper w tym sezonie strzelił w 13 meczach Ekstraklasy cztery gole. - Nie jest to ten sam Igor Angulo, którego pamiętamy choćby z ubiegłych rozgrywek. Ponadto jest już zaawansowany wiekowo. Zapisał piękną kartę w barwach Górnika, bo awansował z nim do Ekstraklasy. Do tego był królem oraz wicekrólem strzelców Ekstraklasy, ale nie ma ludzi niezastąpionych i trzeba o tym pamiętać - zauważył Hajto.

 

- Dokładnie. Hiszpan ma 35 lat, więc w Górniku powinno być już dwóch, a nawet trzech młodych napastników, którzy czekają na jego miejsce - wtórował Cezary Kowalski byłemu obrońcy m.in. Schalke 04.

 

Nasz ekspert jednocześnie zaznaczył, że Górnik wciąż może liczyć na Anuglo, ale jego skuteczność w tym sezonie pozostawia wiele do życzenia. - Na pewno jest wciąż solidny. Gdy piłka spadnie mu pod nogi to potrafi być niesamowity, ale w każdym meczu ma po trzy, cztery sytuacje, których nie wykorzystuje. Podam przykład - byłem na meczu Górnika w Poznaniu, gdzie Angulo przy stanie 0:0 miał dwie stuprocentowe sytuacje, ale nie wykorzystał żadnej z nich. Górnik w rezultacie przegrał z Lechem 1:3, mimo iż zabrzanie byli lepsi w tym spotkaniu od Kolejorza. Zagranicą nie byłoby mowy, żeby w tym wieku podpisał z klubem kontrakt dłuższy niż na rok - zakończył Hajto.

 

Angulo pod koniec stycznia skończy 36 lat. Snajper pochodzący z Bilbao w sezonie 2016/17 był królem strzelców 1 Ligi. Z kolei w zeszłym sezonie został najlepszym strzelcem Ekstraklasy.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze