Puchar Świata w rugby: Walia - RPA. Relacja i wynik na żywo

Inne

W spotkaniu w Jokohamie zostanie wyłoniony drugi finalista turnieju. Walijczycy nie przegrali w tej edycji PŚ żadnego meczu. W ćwierćfinałowym boju z Francją musieli się jednak mocno natrudzić, by pokonać rywala. Ostatecznie wygrali 20:19, w czym spora zasługa Daniela Biggara. Reprezentacja RPA w poprzedniej rundzie miała dużo łatwiejszą przeprawę. Starcie z gospodarzem zawodów, Japonią, wygrała różnicą 23 punktów (26:3). Relacja na żywo z meczu Walia - RPA na Polsatsport.pl.

W drugim półfinale Walia zmierzy się z RPA. W tej parze faworytem jest również drużyna z Południowej Półkuli. Bilans jest znów niekorzystny dla Europejczyków i wynosi 28:6 dla RPA. Ale to Walia triumfowała w pięciu z sześciu ostatnich spotkań między tymi drużynami. Ta jedna jedyna porażka to jednak ćwierćfinał poprzedniego rugbowego mundialu, wygrany przez Springboks 23:19.

 

Walijczycy do półfinału awansowali po dramatycznym meczu z Francją. Do przerwy przegrywali z kretesem 10:19, ale potem Sebastian Vahaamahina w najgłupszy z możliwych sposobów sfaulował jednego z rywali (cios łokciem w twarz) i został wyrzucony z boiska. Podopieczni nowozelandzkiego trenera Warena Gatlanda wykorzystali przewagę jednego zawodnika, odrobili straty, a na prowadzenie 21:19 wyszli sekundy tuż końcowym gwizdkiem.

 

Stracili jednak w tym meczu niezwykle walecznego Josha Navidiego. W czwartek podczas treningu kontuzji kostki doznał kolejny z ich liderów Liam Williams, który występuje na jednej z kluczowych pozycji – obrońcy.

 

Rywale z RPA też stracili jedną ze swoich gwiazd – bardzo szybkiego skrzydłowego Cheslina Kolbego, ale poza nim mają wszystkich do dyspozycji. Zwłaszcza monumentalną formację młyna, która w ćwierćfinale dosłownie zgniotła gospodarzy (spotkanie obejrzało ponad 45 milionów Japończyków).

 

Walijczyków przed meczem i zapewne w trakcie też wspierał książę Walii Karol, który przyleciał do Japonii na intronizację cesarza Naruhito. Gdyby Walii udało się jednak awansować do finału, do Azji na pewno wybierze się książę William, który w imieniu babki – królowej Elżbiety II sprawuje funkcję „królewskiego patrona” walijskiej federacji rugby.

 

Po sobotnim awansie Anglików samolotu szuka zapewne królewski patron… angielskiej federacji książę Harry. Czy to się wydarzy? Wszystko w rękach i nogach rugbistów. 

 

Relacja i wynik na żywo z meczu Walia - RPA na Polsatsport.pl. Początek od godziny 10:00.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze