Liga Mistrzów FIBA: Druga porażka Polskiego Cukru Toruń

Koszykarze Polskiego Cukru Toruń przegrali we własnej hali z izraelskim UNET Hapoel Holon 105:122 (24:33. 21:30, 24:26, 36:33) w meczu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów FIBA. To druga porażka wicemistrzów Polski w gr. A.

To było pierwsze zwycięstwo Hapoelu w grupie A i jednocześnie najwyższa porażka ekipy z Torunia, która debiutuje w LM. W zespole trenera Sebastiana Machowskiego zabrakło kontuzjowanego w meczu ligowym z MKS Dąbrowa Górnicza Damiana Kuliga, ale nie to było największym problemem gospodarzy, tylko defensywa.

Nie potrafili oni zatrzymać ofensywnie grających rywali, którzy już w połowie pierwszej kwarty mieli ponad 10 pkt przewagi (25:14). Zawodnicy z Izraela popisywali się niebywała skutecznością, trafili m.in. 11 z 12 pierwszych rzutów, w tym pięć zza linii 6,75 m, a w całym spotkaniu mieli aż 70 proc. celności (31 z 44) rzutów za dwa punkty i 53 proc. (16 z 30) za trzy.

Torunianie przegrali walkę pod tablicami 23:38 i mieli o osiem asyst (26) mniej niż rywale.

W 4. kolejce Polski Cukier Toruń czeka mecz, ponownie przed własną publicznością, z włoskim Dinamo Sassari.

Polski Cukier Toruń - UNET Hapoel Holon 105:122 (24:33. 21:30, 24:26, 36:33)

Polski Cukier Toruń: Chris Wright 25, Alade Aminu 20, Keith Hornsby 20, Kyle Weaver 16, Aaron Cel 12, Bartosz Diduszko 7, Jakub Schenk 4, Mikołaj Ratajczak 1, Aleksander Perka 0;

UNET Hapoel Holon: Marcus Foster 22, Amit Simhon 19, Latavious Williams 18, Ryan Thompson 14, Yogev Ohayon 14, T.J. Cline 10, Guy Pnini 8, Malachi Richardson 7, Shlomo Harrush 6, Richard Howell 4.