Magazyn EBL: Ambitny Trefl i popisy 27-latków

Trefl Sopot dokonał niemożliwego, wygrywając z Anwilem we Włocławku po zrywie 23:2 w ostatnich minutach. Drużynie z Sopotu przyglądamy się bliżej, bo to już jej czwarte zwycięstwo w tym sezonie. W magazynie doceniamy też świetną formę Jarosława Zyskowskiego i Macieja Wojciechowskiego - 27-letnich skrzydłowych, którzy są najlepszymi polskimi strzelcami ligi. Transmisja Magazynu EBL na Polsatsport.pl, natomiast telewizyjna premiera w Polsacie Sport News.

To, co wydarzyło się w końcówce sobotniego meczu we Włocławku, będzie jeszcze długo wspominane. Szczególnie przez kibiców Trefla, bo ich ulubieńcy dokonali wręcz cudu. Zmiana obrony na strefową, agresywna gra w ataku i wyśmienita wręcz skuteczność przyniosły efekt. Nawet trener sopocian Marcin Stefański przyznał, że długo nie mógł uwierzyć w to, co się stało. Trefl wygrał z mistrzem Polski 86:84, choć w połowie czwartej kwarty Anwil prowadził 82:63.

Nasi eksperci zastanawiają się, czy po porażce z Treflem we Włocławku powinni bić na alarm i zerkają na dół tabeli, gdzie bez zwycięstwa wciąż są Legia, Stal i Polpharma.

Będziemy też mówić o przyszłości reprezentacji Polski koszykarzy, a dokładniej, o przyszłości jej selekcjonera Mike'a Taylora.