Puchar Niemiec: Bayern Monachium awansował po męczarniach

Bayern Monachium awansował do 1/8 finału Pucharu Niemiec, wygrywając z drugoligowym VfL Bochum 2:1. Bawarczycy mieli sporo problemów, strzelając gole dopiero w końcówce meczu. Robert Lewandowski tym razem nie trafił do siatki.

VfL Bochum to jedna z najsłabszych drużyn 2. Bundesligi - po jedenastu kolejkach zajmuje dopiero 16. miejsce. W związku z tym trener Niko Kovac chciał oszczędzać siły kilku czołowych zawodników, jak "Lewy", Philippe Coutinho czy Thomas Mueller, dlatego posadził ich na ławce rezerwowych.

Kibice z Monachium przecierali oczy ze zdziwienia, bo gospodarze stworzyli pierwszą znakomitą okazję w 43. sekundzie! Jak się okazało, było to ostrzeżenie... W 35. minucie Alphonso Davies interweniował na tyle pechowo, że skierował piłkę do własnej bramki.

Gra nie układała się po myśli faworyta, dlatego Kovac musiał coś zmienić. W związku z tym tuż po przerwie w miejsce Ivana Perisicia pojawił się Lewandowski. W 69. minucie miał dobrą okazję, gdy po dośrodkowaniu Kingsleya Comana uderzył głową, ale pomylił się o centymetry.

Końcówka należała do przyjezdnych. W 83. minucie koronkową akcję wykończył Serge Gnabry. Pięć minut później fatalny błąd popełnił obrońca VfL Bochum Armel Bella-Kotchap, który nie opanował piłki, po czym próbował ją złapać w ręce. Sędzia nie miał innego wyjścia i pokazał czerwoną kartkę. Chwilę później na 2:1 trafił rezerwowy Thomas Mueller, ustalając wynik spotkania.

Lewandowski zakończył na trzynastu serię meczów z co najmniej jedną bramką dla Bawarczyków. Poprzednio nie strzelił gola 3 sierpnia w meczu o Superpuchar Niemiec przeciwko Borussii Dortmund (0:2).

VfL Bochum - Bayern Monachium 1:2 (1:0)
Bramki: Alphonso Davies 36 (s) - Serge Gnabry 83, Thomas Mueller 89