Totolotek Puchar Polski: Spacerek Lecha do 1/8 finału

Lech Poznań wygrał z Apklan Resovią 4:0 w meczu 1/16 finału Totolotek Pucharu Polski. Goście z Poznania po pierwszej połowie prowadzili 2:0 po bramkach Christiana Gytkjaera, a po przerwie dołożyli kolejne dwa trafienia i pewnie awansowali do kolejnej fazy Pucharu Tysiąca Drużyn.

Spotkanie nie zaczęło się jednak zbyt optymistycznie dla piłkarzy Dariusza Żurawia, bo już w 1. minucie kontuzji doznał Tomasz Cywka. Pomocnika Lecha zmienił na murawie Robert Gumny. Mimo przeciwności losu poznaniacy byli lepszą stroną w pierwszej połowie, po której prowadzili 2:0. Dwa gole były autorstwa Christiana Gytkjaera, który wykończył składne akcje gości.

Zaraz po przerwie "Kolejorz" dorzucił kolejne dwie bramki. Błyskawicznie do siatki trafiali Wołodymyr Kostewycz i Filip Marchwiński, którzy wprowadzili niezwykły spokój w poznańskim obozie przed końcówką spotkania. W niej Żuraw mógł skorzystać z rezerwowych, a po 90 minutach świętować awans do 1/8 finału rozgrywek.

Resovia - Lech Poznań 0:4 (0:2)
Bramki: Gytkjaer 38, 45, Kostewycz 47, Marchwiński 54

Resovia: Wojciech Daniel - Mateusz Geniec (60. Szymon Feret), Dawid Kubowicz, Sebastian Zalepa, Bartłomiej Makowski, Rafał Mikulec - Adrian Dziubiński, Konrad Domoń, Kamil Radulj (46. Szymon Kaliniec), Serhij Krykun - Daniel Świderski (46. Grzegorz Płatek)

Lech: Mickey van der Hart - Tomasz Cywka (5. Robert Gumny), Lubomír Satka, Thomas Rogne, Wołodymyr Kostewycz - Maciej Makuszewski, Karlo Muhar, Pedro Tiba, Filip Marchwiński, Kamil Jóźwiak (73. Tymoteusz Puchacz) - Christian Gytkjær (53. Paweł Tomczyk)

Żółte kartki: Gumny, Marchwiński