Czekał na to 15 lat! Wyjątkowy debiut polskiego siatkarza (WIDEO)

Siatkówka

Spotkanie 2. kolejki PlusLigi Asseco Resovia – MKS Ślepsk Malow (1:3) to historyczna chwila dla drużyny z Suwałk, która zaliczyła absolutny debiut w ekstraklasie. Mecz był szczególnym wydarzeniem również dla jednego z siatkarzy beniaminka. Łukasz Rudzewicz, który przebył z tym klubem długą drogę z trzeciej ligi do PlusLigi, zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Rudzewicz to jedyny zawodnik Ślepska, który występuje w tym klubie od początku jego istnienia, czyli od 2004 roku. Drużyna grała jeszcze wtedy w Augustowie. W ciągu tych piętnastu lat środkowy przeżył z tą ekipą nie tylko przeprowadzkę do Suwałk, ale też kolejne ligowe awanse! Grał w Ślepsku na czterech poziomach rozgrywkowych – III lidze (2004–06), II lidze (2006–09), potem aż dziesięć sezonów w I lidze (2009–19), zwieńczonych awansem do ekstraklasy. Jest to więc jeden z najlepszych przykładów przywiązania do klubowych barw w polskiej siatkówce, obok choćby Mariusza Wlazłego, który od 2003 roku jest zawodnikiem Skry Bełchatów. 
 
W meczu z Asseco Resovią 34-letni środkowy drużyny z Suwałk wyszedł w pierwszym składzie. Była to dla niego wspaniała nagroda za wierność klubowym barwom. Rudzewicz pokazał jednak, że nie znalazł się na boisku wyłącznie za zasługi. Zagrał dobry mecz i dołożył swą cegiełkę do sensacyjnej wygranej Ślepska. W całym spotkaniu wywalczył 8 punktów (3 atak + 4 blok + 1 zagrywka). 
RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie