Totolotek Puchar Polski: Lechia Gdańsk gra dalej. Obrońcy tytułu wygrali w Chełmie

Lechia Gdańsk pokonała na wyjeździe Chełmiankę Chełm 2:0 w meczu rozgrywanym w ramach 1/16 finału Totolotek Pucharu Polski. Awans obrońcom tytułu do 1/8 finału krajowego pucharu zapewniły gole Michała Nalepy oraz Flavio Paixao.

Lechia w poprzedniej rundzie nie bez problemów pokonała Gryfa Wejherowo 3:2. Gdańszczanie po przerwy przegrywali 0:2, ale dwa trafienia Macieja Gajosa i gol Paixao w końcówce sprawiły, że podopieczni Piotra Stokowca uniknęli kompromitacji.

W środowym meczu rozgrywany w Chełmie, Lechia specjalnie nie zachwyciła, ale wykonała zadanie. Trener Stokowiec desygnował do gry niemal najmocniejszy skład. Goście wynik spotkania otworzyli już w 4. minucie. Gola trzecioligowcowi strzelił Michał Nalepa i jak się później okazało było to jedyne trafienie w tej połowie.

Po przerwie Chełmianka również skutecznie się broniła. Aż do 72. minuty, gdy sędzia podyktował rzut karny dla przyjezdnych. Jedenastkę na gola minutę później zamienił niezawodny Paixao, który jednocześnie ustalił końcowy rezultat.

Chełmianka Chełm - Lechia Gdańsk 0:2 (0:1)

Bramki: Nalepa 4, Paixao 73 (k)

Chełmianka: Cezary Osuch - Michał Wołos, Jakub Niewęgłowski, Norbert Myszka, Przemysław Kwiatkowski, Kamil Kocoł (62. Rafał Dobrzyński) - Paweł Wolski (74. Piotr Kożuchowski), Paweł Uliczny, Patryk Czułowski, Dawid Niewęgłowski (77. Kamil Warecki) - Wołodymyr Hładkyj

Lechia: Zlatan Alomerović - Karol Fila, Michał Nalepa (46. Artur Sobiech), Błażej Augustyn, Tomasz Makowski - Sławomir Peszko (61. Lukas Haraslin), Daniel Łukasik, Jarosław Kubicki, Patryk Lipski, Maciej Gajos (83. Rafał Wolski) - Flavio Paixao

Żółte kartki: Myszka, Wołos, D. Niewęgłowski