Formuła 1: Zespół Kubicy znalazł kolejnego sponsora

Moto
Formuła 1: Zespół Kubicy znalazł kolejnego sponsora
fot. TPAP/EPA

Rywalizujący w Formule 1 zespół Williams, którego kierowcą jest Robert Kubica, pozyskał nowego sponsora - japońską firmę z branży gier wideo PONOS. Jego logo pojawi się już przy okazji zbliżającego się Grand Prix USA.

Kubica kierowcą Williamsa będzie tylko do końca sezonu. Razem z nim z brytyjskiego zespołu z roli sponsora wycofa się PKN Orlen. O rozpoczęciu współpracy z Japończykami, ekipa poinformowała na swoim profilu na Twitterze.

Williams zajmuje obecnie ostatnie miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Kubica w tym sezonie zdobył tylko jeden punkt. Do końca cyklu 2019 pozostały trzy wyścigi. Co dalej z polskim kierowcą? Sam nie podjął jeszcze decyzji, a jeżeli już zdecydował, to z nikim się tym jeszcze nie dzieli. Według włoskich mediów Kubicę mocno interesuje się amerykański zespół Haas. Dziennikarze twierdzą, że do porozumienia może dojść w ciągu najbliższych dni. W obecnym sezonie bolidami Haasa jeżdżą Duńczyk Kevin Magnussen i Francuz Romain Grosjean. Przed miesiącem obaj podpisali nowe kontrakty z zespołem i będą startować pod  szyldem amerykańskiego teamu czwarty rok z rzędu.

 

Transmisje wyścigów Formuły 1 w Eleven Sports.

PAP, WŁ
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie