Totolotek Puchar Polski: Stomil Olsztyn - Wisła Płock. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

Obecny lider najwyższej klasy - Wisła Płock - zagra w Olsztynie z siódmym obecnie na jej zapleczu Stomilem. To właśnie to spotkanie wyłoni ostatniego uczestnika 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski. W poprzedniej rundzie zacięty bój o awans Stomil stoczył z Ruchem Chorzów. Mecz zakończył się remisem 3:3 i o awansie przesądził konkurs rzutów karnych. Wisła Płock zaś pokonała 1:0 Chemika Bydgoszcz. Relacja na żywo z meczu Stomil Olsztyn - Wisła Płock na Polsatsport.pl

- Faworytem są nasi rywale, ale w rozgrywkach pucharowych zdarzają się niespodzianki, więc jesteśmy nastawieni optymistycznie - powiedział Piotr Zajączkowski, trener pierwszoligowego Stomilu. Szkoleniowiec przedstawiciela Fortuna 1 Ligi dodał również, że cieszy się tego, iż jego piłkarze zagrają w Olsztynie z zespołem prowadzącym w tabeli Ekstraklasy, bo takie spotkania są zawsze prestiżowe. - Nie tak dawno, po awansie do następnej rundy PP siedzieliśmy w szatni i czekaliśmy na losowanie. Po losowaniu spojrzeliśmy na tabelę; Wisła Płock miała wtedy miejsce spadkowe, a w tej chwili jest liderem - zauważył.

 

"Nafciarze" jeszcze dwa miesiące temu byli 14. drużyną tabeli, a miesiąc później 11. W ostatnią niedzielę, po wygranej z Jagiellonią Białystok 3:1 po raz pierwszy w historii klubu awansowali na pozycję lidera Ekstraklasy. Grający w Fortuna 1 lidze Stomil zajmuje obecnie 7. miejsce w swojej klasie rozgrywkowej.

 

Trener Zajączkowski podkreślił, że bardzo poważnie traktuje pucharowe spotkanie z Wisłą. - Chcemy dać dużo pozytywnych emocji naszym sympatykom, a przy okazji będzie to wspaniała możliwość porównania lidera ekstraklasy i zespołu pierwszoligowego. Zobaczymy na jakim poziomie rzemiosła piłkarskiego jesteśmy - stwierdził opiekun olsztyńskich piłkarzy.

 

Relacja na żywo z meczu Stomil Olsztyn - Wisła Płock od godz. 17:30 na Polsatsport.pl.

 

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie