El. Euro 2020: Wyjątkowe numery na koszulkach Anglików

Piłka nożna
El. Euro 2020: Wyjątkowe numery na koszulkach Anglików
fot. PAP

Angielscy piłkarze 14 listopada zagrają z wyjątkowymi, historycznymi numerami na koszulkach w meczu grupy A eliminacji mistrzostw Europy 2020 z Czarnogórą. To element świętowania jubileuszu - będzie to 1000. spotkanie międzynarodowe "Wyspiarzy".

Angielska federacja przypisała chronologicznie numery wszystkim piłkarzom, którzy kiedykolwiek w minionych 147 latach wystąpili w barwach reprezentacji. "Jedynkę" otrzymał bramkarz Robert Baker, który zagrał w pierwszym spotkaniu międzynarodowym, a najnowszemu kadrowiczowi Tyrone'owi Mingsowi przypadła liczba 1244.

 

Obecny trener tej drużyny Gareth Southgate, któremu przypisano numer 1071, ocenił, że to dobre podsumowanie historii angielskiej reprezentacji.

 

- Zawsze rozmawiamy z zawodnikami o tym, jak małą częścią tej historii jesteśmy. Wielu graczy już odeszło, a kolejni się pojawią po nas. Ważne jest, by szanować tę koszulkę, zostawić ją w lepszym miejscu niż ją zastaliśmy - podkreślił szkoleniowiec.

 

Wyjątkowe numery znajdą się na koszulce pod godłem. Zezwoliła na to UEFA. W późniejszych spotkaniach numery te mają zostać zachowane, ale będą się znajdowały w mniej widocznym miejscu - po wewnętrznej stronie kołnierzyka.

 

Na jubileuszowy mecz z Czarnogórą zaproszeni zostali m.in. byli kapitanowie angielskiego zespołu oraz członkowie ekipy, która zdobyła mistrzostwo świata w 1966 roku. Obecny ma być również Viv Anderson, pierwszy ciemnoskóry piłkarz w barwach tej reprezentacji.

 

Podopieczni Southgate'a potrzebują co najmniej remisu, by awansować do przyszłorocznego turnieju finałowego.

 

WYNIKI I TABELE EL. EURO 2020

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie