El. Euro 2020: Bułgaria ukarana za mecz z Anglią

Piłka nożna

Bułgarska federacja została ukarana za rasistowskie zachowania kibiców podczas spotkania z Anglią (0:6) w ramach eliminacji przyszłorocznych mistrzostw Europy. UEFA zdecydowała, że Bułgaria kolejny mecz rozegra przy pustych trybunach (drugie w zawieszeniu na dwa lata), a dodatkowo na związek nałożono grzywnę w wysokości 75 tysięcy euro.

Przypomnijmy - podczas spotkania Bułgarii z Anglią doszło do licznych rasistowskich zachowań. W efekcie szef Bułgarskiego Związku Piłki Nożnej Borisław Michajłow podał się do dymisji. Kilka dni po meczu z pracy zrezygnował też selekcjoner reprezentacji Krasimir Bałakow. 

Głos na temat skandalicznych wydarzeń z Sofii zabrał prezydent FIFA Gianni Infantino.

 

- W futbolu nie ma miejsca na rasizm, każdy jego przejaw trzeba napiętnować. Jestem zdania, że przy takim, nagannym zachowaniu kibiców, jakie miało miejsce w Sofii, widowisko sportowe powinno być bezwarunkowo przerwane. Jego kontynuowanie byłoby sygnałem dla rasistów, że są przez organizatora akceptowani - przyznał.

 

Kolejny mecz w ramach eliminacji ME reprezentacja Bułgarii rozegra 17 listopada z Czechami. Po siedmiu kolejkach Bułgarzy mają na swoim koncie trzy punkty dzięki trzem remisom. Liderem grupy A jest Anglia. 

 

W załączonym materiale wideo skrót eliminacyjnego meczu Bułgaria - Anglia.

 

WYNIKI I TABELE EL. EURO 2020

BS, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze