PŚ w kolarstwie torowym: Dobry start drużyn sprinterskich

Polscy kolarze torowi zajęli piąte miejsce w sprincie drużynowym w pierwszych w sezonie 2019/20 zawodach Pucharu Świata w Mińsku. Maciej Bielecki, Mateusz Rudyk i Krzysztof Maksel otarli się o rekord kraju, osiągając w pierwszej rundzie czas 43,170.

Wciąż niepobity jest rezultat biało-czerwonych z mistrzostw Europy w 2015 roku w szwajcarskim Grenchen - 43,127 s. Polacy jechali tam w składzie: Rafał Sarnecki, Grzegorz Drejgier i Krzysztof Maksel.

W sprincie drużynowym pań Urszula Łoś i Marlena Karwacka pobiły własny rekord kraju wynikiem 33,405 (poprzedni wynosił 33,494), co wystarczyło do siódmego miejsca. Zwyciężyli Holendrzy oraz Rosjanki z ekipy Gazprom.

W scratchu piątą lokatę zajęła Łucja Pietrzak. Triumfowała utytułowana Holenderka Kirsten Wild.

Słabiej wypadły polskie drużyny w wyścigu na 4 km na dochodzenie. Kobiety zajęły ósmą lokatę z wynikiem o ponad trzy sekundy gorszym od uzyskanego dwa tygodnie temu w mistrzostwach Europy w Apeldoorn. Mężczyźni zostali sklasyfikowani na 12. miejscu. Triumfowali mistrzowie Europy Duńczycy oraz Amerykanki.

Nie udał się start Wojciechowi Pszczolarskiemu i Wiktorii Pikulik w wyścigu punktowym. Zwyciężyli w tych konkurencjach Brytyjczyk Mark Stewart i Amerykanka Jennifer Valente.

Mińsk jest pierwszym przystankiem torowego Pucharu Świata. Gospodarzami kolejnych będą: Glasgow, Hongkong, nowozelandzkie Cambridge, australijskie Brisbane i Milton w Kanadzie. We wszystkich rundach PŚ zawodnicy walczą o punkty do kwalifikacji olimpijskich.