Canelo Alvarez - Siergiej Kowaliow. Transmisja w Polsacie Sport!

Sporty walki
Canelo Alvarez - Siergiej Kowaliow. Transmisja w Polsacie Sport!
fot.

Siergiej Kowaliow (34-3-1, 29 KO) oraz Saul Canelo Alvarez (52-1-2, 35 KO) wystąpią w głównej walce gali pięściarskiej w Las Vegas. Stawką pojedynku będzie pas organizacji WBO w kategorii półciężkiej. Transmisja gali od godziny 2:00 w Polsacie Sport!

Canelo Alvarez oraz Siergiej Kowaliow zdają sobie sprawę, że sobotnia konfrontacja to starcie, którego stawką jest pas mistrza świata, ale również walka o miejsce w historii pięściarstwa. Meksykanin to pięściarz najchętniej oglądany na całym świecie, a Rosjanin staje przed szansą, aby dołączyć do skromnego jednoosobowego grona Floyda Mayweathera i zastopować 29-latka.

 

Fani Canelo są przekonani, że w Las Vegas nic poza zwycięstwem ich ulubieńca wydarzyć się nie może. Dodatkowe kilogramy dodały pewności siebie Meksykaninowi, ale tak naprawdę dopiero po raz pierwszy w tak poważnym pojedynku zmierzy się z naturalnym półciężkim.

 

- Nie obawiam się jego wagi. Nigdy wcześniej nie miałem takiej siły. Czuję się także mocniejszy, bo nigdy nie mogłem tak dużo ładować zdrowych węglowodanów oraz białka, a to dodaje mi siły. Przygotowanie mentalne też dzięki temu poszło w górę. Nie doskwierały mi żadne kontuzje i liczę, że dołożę do swojej kolekcji następną kategorię wagową - mówił Canelo.

 

Kowaliowa jednak skazywać na porażkę nie można. Rosjanin ma atuty, którymi może zaskoczyć młodszego i szybszego Meksykanina. Wielu ekspertów zwraca uwagę na możliwość boksowania z dystansu i utrzymywania rywala ciosem prostym z dala od siebie. Niewątpliwie istotnym elementem w stylu "Crushera" będzie także umiejętność walki z kontry, a jego mocne uderzenia mogą zrobić wrażenie na Canelo.

 

Alvarez będzie chciał potwierdzić, że Kowaliow nie jest taki twardy jak wszyscy myśleli przed walkami z Wardem. "Canelo" jest znakomitym defensorem. O ile jego praca nóg, choć ją zdecydowanie poprawił, nie robi wrażenia, to balans tułowia już jak najbardziej. A w głowę trafić go jest naprawdę bardzo trudno - analizował w swoim tekście Janusz Pindera.

 

W MGM Grand Garden Arena kibiców czeka prawdziwa uczta boksu. Faworytem jest ulubieniec publiczności Canelo, ale sensacja i wygrana Kowaliowa cały czas pozostaje w sferze zdarzeń prawdopodobnych. Kto zwycięży w super hitowej walce pięściarskiego świata? Odpowiedź poznamy już w nocy z soboty na niedzielę!

 

Transmisja gali Alvarez - Kowaliow w nocy z soboty na niedzielę od godz. 2.00 w Polsacie Sport.

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie