Canelo i Kowaliow w limicie. Przed nimi jednak drugie ważenie

Sporty walki
Canelo i Kowaliow w limicie. Przed nimi jednak drugie ważenie
fot. Youtube

Siergiej Kowaliow (34-3-1, 29 KO) oraz Saul Canelo Alvarez (52-1-2, 35 KO) wypełnili dopuszczalne limity wagowe przed hitową, sobotnią galą w Las Vegas. Rosjanin na wagę wniósł 176 funtów, a Meksykanin był nieco lżejszy (174,5 funtów). Limity przed walką o pas WBO kategorii półciężkiej zostały osiągnięte, ale to jednak nie koniec! Pięściarzy czeka jeszcze jedno ważenie.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez dziennikarzy ze Stanów Zjednoczonych w sobotni poranek bohaterowie hitowego starcia ponownie zameldują się na wadzę. Wszystko ze względu na specjalne zapisy kontraktowe, które zostały wprowadzone na prośbę Meksykanina i jego przedstawicieli.

 

W dniu wydarzenia żaden z pięściarzy nie może przekroczyć limitu 185 funtów (10 funtów ponad limit kategorii półciężkiej). Ewentualna niesubordynacja będzie skutkowała niebagatelną karą finansową.

 

Warto zaznaczyć, że w przypadku organizacji WBO (pas tej organizacji jest stawką walki) takie procedury nie są codziennością. Z dodatkowymi ważeniami mieliśmy w przeszłości natomiast do czynienia w pojedynkach pod egidą organizacji IBF.

 

Ponowne sprawdzenie limitu ma chronić zdrowie zawodników i nadzorować odpowiednie nawadnianie organizmu przed walkami. Nie zmienia to jednak faktu, że w przypadku organizacji WBO taka sytuacja to ewenement i wynik ustaleń negocjacyjnych obu obozów przy podpisywaniu kontraktu.

 

Wielu kibiców, ekspertów dostrzega, że to niezwykle sprytny ruch ze strony Canelo Alvareza, który próbuje podbić kolejną kategorię wagową. Poranne ważenie z pewnością zniweluje nieco różnice warunków fizycznych obu pięściarzy.

 

Transmisja gali Alvarez - Kowaliow w nocy z soboty na niedzielę od godz. 2.00 w Polsacie Sport.

 

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie