EBL: Sensacja w Gdyni. Pierwsze zwycięstwo BM Slam Stali

Koszykarze Asseco Arki Gdynia przegrali u siebie z BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski 69:71 (16:16, 29:13, 17:26, 7:16) w sobotnim meczu szóstej kolejki Energa Basket Ligi. Dla gości to dopiero pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie, Asseco Arka doznała drugiej porażki. Najlepszym graczem gości był Jay Threatt z 18 punktami, 4 zbiórkami i 8 asystami. 11 punktów dla gospodarzy rzucił Bartłomiej Wołoszyn.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, ale wynikało to głównie z nieskuteczności obu ekip. Dzięki trafieniom Donte McGilla to ostrowianie mieli nawet cztery punkty przewagi. Straty odrabiali Ben Emelogu i Devonte Upson, ale dzięki akcji Jakuba Garbacza po 10 minutach był remis - po 16.

Drugą kwartę gospodarze rozpoczęli od serii 7:0, a świetnie radził sobie Dariusz Wyka. Dzięki Przemysławowi Żołnierewiczowi BM Slam Stal ciągle była bardzo blisko, ale kolejna seria, tym razem 15:2, pozwoliła ekipie z Gdyni na kontrolowanie sytuacji. Za ten fragment trzeba pochwalić przede wszystkim Wołoszyna oraz Leytona Hammondsa. Ostatecznie po trafieniu Krzysztofa Szubargi pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 45:29.

W trzeciej kwarcie drużyna trenera Łukasza Majewskiego starała się odrabiać straty, licząc przede wszystkim na akcje Threatta oraz Jakuba Garbacza. Aktywny był jednak Adam Hrycaniuk, a rzut z dystansu dokładał Armani Moore - to wystarczało do utrzymywania bezpiecznego prowadzenia. Po 30 minutach było 62:55.

Trafienia Żołnierewicza zbliżały jednak BM Slam Stal na zaledwie punkt w czwartej kwarcie. Po chwili akcja Daniela Szymkiewicza dała ostrowianom przewagę. Teraz to Asseco Arka musiała gonić, a to nie było łatwe zadanie. W końcówce kluczową akcję wykonał Nikola Jevtović, rzut wolny dołożył Paulius Dambrauskas i to goście cieszyli się ze zwycięstwa 71:69.

Asseco Arka Gdynia - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 69:71 (16:16, 29:13, 17:26, 7:16).

Asseco Arka Gdynia: Bartłomiej Wołoszyn 11, Josh Bostic 10, Dariusz Wyka 10, Adam Hrycaniuk 8, Leyton Hammonds 8, Armani Moore 7, Devonte Upson 7, Benjamin Emelogu 6, Krzysztof Szubarga 2, Grzegorz Kamiński 0, Wojciech Czerlonko 0.

BM Slam Stal Ostrów Wlkp.: Jay Threatt 18, Przemysław Żołnierewicz 12, Jakub Garbacz 10, Daniel Szymkiewicz 9, Donte Mcgill 8, Paulius Dambrauskas 8, Nikola Jevtovic 6, Jarosław Mokros 0.