Porażka Polaków w Rugby Europe Trophy

Inne

Polscy rugbiści przegrali w Łodzi z Niemcami 15:35 (8:25) w swoim pierwszym meczu Rugby Europe Trophy w sezonie 2019/2020. W kolejnym spotkaniu, 23 listopada, Biało-Czerwoni zmierzą na wyjeździe ze Szwajcarią.

Z pięcioma debiutantami w wyjściowym składzie rozpoczęli Polacy zmagania w nowym sezonie Rugby Europy Trophy, będącym trzecim poziomem międzynarodowych rozgrywek. Wśród nich byli głównie mający polskiego korzenie rugbiści z Wysp Brytyjskich: m.in. Thomas Fidler, Edward Krawiecki i Sam Stelmaszek. Gospodarzy czekało jednak niełatwe zadanie, ponieważ Niemcy w poprzednich latach występowali dywizję wyżej (Rugby Europe Championship), choć do Łodzi przyjechali w mocno odmłodzonym i przebudowanym składzie.

 

Na początku obie drużyny sprawdziły dyspozycję swoich kopaczy. Pierwsze punkty zdobywały bowiem po rzutach karnych, które skutecznie wykonali Nikolai Klewinghaus i Daniel Gdula. Później aktywniejsi byli Polacy, lecz nie mogli przebić się pod pole punktowe rywali. Najbliżej powodzenia w 25. minucie był Ross Cook, ale Niemcy powstrzymali jego szarżę. Od tej pory inicjatywę przejęli goście, a podopieczni irlandzkiego trenera Duaine Lindsay popełniali coraz więcej błędów. Wykorzystali to Nicolas Rinklin i Felix Lammers, którzy przed przerwą trzy razy położyli piłkę na polu punktowym Polaków, a dzięki podwyższeniom Klewinghausa prowadzili 25:3.

 

W ostatniej akcji pierwszej połowy straty polskiej drużyny po udanej akcji młyna zmniejszył Grzegorz Buczek.

 

Po zmianie stron przeważali Biało-Czerwoni, którzy kolejne punkty zdobyli kwadrans po wznowieniu gry. Znów okazali się silniejsi w młynie, a autorem przyłożenia był Jan Cal. Dzięki podwyższeniu Gduli gospodarze przegrywali 10 punktami (15:25). Po chwili celnym kopnięciem z blisko 50 metrów popisał się jednak Klewinghaus i przewaga Niemiec znów była bezpieczna. Później Biało-Czerwoni nie wykorzystali gry w przewadze, za to nadziali się na kontrę, która ostatecznie rozstrzygnęła losy spotkania.

 

Oprócz Niemców, rywalami Polaków w obecnym sezonie RET są Szwajcarzy, Holendrzy, Litwini i Ukraińcy, którzy zastąpili zdegradowanych Czechów.

 

Polska - Niemcy 15:35 (8:25)

 

Punkty dla Polski: Daniel Gdula – 5, Grzegorz Buczek - 5, Jan Cal – 5;

 

Punkty dla Niemiec: Nikolai Klewinghaus – 15, Felix Lammers - 10, Nicolas Rinklin – 5, Oliver Paine - 5.

 

Polska: Craig Bachurzewski, Grzegorz Buczek, Thomas Fidler, Edward Krawiecki, Kacper Ławski, Nicolas Pacewicz, Jan Cal, Piotr Zeszutek, Dawid Plichta, Daniel Gdula, Ross Cooke, Patryk Reksulak, Grzegorz Szczepański, Sam Stelmaszek, Krystian Pogorzelski oraz Bartłomiej Janeczko, Radosław Bysewski, Artur Bryl, Adrian Chróściel, Przemysław Rajewski, Adam Piotrowski, Michał Musur, Kamil Wiecaszek.

 

WYNIKI, TERMINARZ I TABELA RUGBY EUROPE TROPHY

NP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie