Wawrzyniak gościem Cafe Futbol

Piłka nożna
Wawrzyniak gościem Cafe Futbol

Jakub Wawrzyniak będzie gościem najbliższego Cafe Futbol. Były reprezentant Polski w kończącym się tygodniu ogłosił zakończenie piłkarskiej kariery. Cafe Futbol w niedzielę od godziny 11.00 w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl.

Wawrzyniak zwiedził niejedno miejsce podczas swojej bogatej kariery. Grał m.in. w Widzewie Łódź, Legii Warszawa,PanathinaikosieAmkarze Perm czy też Lechii Gdańsk. Ostatnim jego klubem był GKS Katowice. Dwukrotnie zostawał mistrzem Polski, cztery razy zdobywał Puchar Polski, a raz Superpuchar.

W reprezentacji Polski wystąpił 49 razy, strzelił jednego gola. Zadebiutował w 2006 roku w spotkaniu ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Trzy razy był w kadrze na mistrzostwa Europy (2008, 2012 i 2016). Co ciekawe jedynie Łukasz Piszczek może się pochwalić takim samym osiągnięciem.

Zakończenie i sama kariera Wawrzyniaka będzie oczywiście głównym tematem Cafe Futbol. Ponadto nasze kamery wybrały się do Łodzi, gdzie w 1/16 Pucharu Polski Widzew rywalizował z Legią Warszawa.


Jako że program odbędzie się dwa dni po "Wszystkich Świętych" odwiedzimy również grób Kazimierza Deyny. Przyjrzymy się również inicjatywie Polskiego Związku Piłki Nożnej. Dzięki niej każdy fan futbolu może stworzyć własną jedenastkę wszech czasów reprezentacji Polski. Deyna to jeden z tych zawodników, którego z reguły umieszcza się tam w pierwszej kolejności.

 

Program poprowadzi Mateusz Borek. Nie zabraknie również naszych ekspertów Romana Kołtonia i Cezarego Kowalskiego.

Cafe Futbol w niedzielę od godziny 11:00 w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl. Dogrywka od godziny 12:25 na Polsatsport.pl.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie