Liga Mistrzyń: Kolejna porażka MKS Perła Lublin z CSM Bukareszt

Piłka ręczna

Piłkarki ręczne MKS Perła Lublin przegrały przed własną publicznością z rumuńskim CSM Bukareszt 19:28 (10:17) w meczu 4. kolejki grupy B Ligi Mistrzyń.

Podobnie jak dwa tygodnie temu w Bukareszcie tylko początek lubelskiego spotkania był wyrównany, kiedy po sześciu minutach na tablicy widniał rezultat 3:3. Trzy kolejne bramki zdobyły jednak zawodniczki zespołu rumuńskiego i od tej pory prowadziły, utrzymując bezpieczny dla siebie dystans bramkowy. Znakomicie zorganizowana defensywa CSM wymuszała błędy przy rozgrywaniu przez zawodniczki Perły ataków pozycyjnych. Pozwalało to przyjezdnym na przeprowadzanie kontrataków, w których brylowała... obrotowa Crina Pintea.

Po przerwie podopieczne Roberta Lisa prowadziły równorzędną grę z zespołem naszpikowanym gwiazdami światowego formatu i gdyby nie znakomicie dysponowana rumuńska bramkarka Denisa Dedu, to byłaby szansa na zdecydowane zmniejszenie różnicy bramkowej. Lublinianki w tej części spotkania zaprezentowały dobrą grę w obronie, a kilkoma znakomitymi interwencjami popisała się reprezentacyjna bramkarka, kapitan Perły Weronika Gawlik. Obroniła między innymi rzut karny wykonywany przez najlepszą w minionym roku piłkarkę ręczną świata Cristinę Neagu. Kapitalnymi rzutami z dystansu popisywała się też Marta Gęga.

Mecz mógł się podobać blisko 2,5 tysięcznej publiczności, ale pokazał też jaki dystans dzieli polskie kobiece zespoły od ścisłej kontynentalnej czołwki. W następnej kolejce, w najbliższą sobotę, 9 listopada, Perła Lublin podejmować będzie w hali Globus mistrzynie Rosji Rostov-Don.

MKS Perła Lublin - CSM Bukareszt 19:28 (10:17)

Perła: Gabrijela Besen, Weronika Gawlik - Valentina Blazevic 2, Kinga Achruk 3, Sylwia Matuszczyk 1, Marta Gęga 6, Aneta Łabuda 2, Dagmara Nocuń 1, Joanna Szarawaga 1, Mia Moldrup 2, Patrycja Królikowska, Joanna Gadzina 1, Natalia Nosek, Aleksandra Olek.

Bramki dla CSM zdobyły: Crina Pintea 7, Itana Grbic 6, Cristina Neagu 4, Iulia Curea, Laura Moise, Dragana Cvijic, Andrea Klikovac i Elizabeth Omoregie po 2, Linnea Torstensson 1.