UFC 244: Niespodzianka w kategorii Błachowicza! Anderson znokautował Walkera

Sporty walki
UFC 244: Niespodzianka w kategorii Błachowicza! Anderson znokautował Walkera
fot. youtube.com/UFC

Johnny Walker (17-4, 14 KO, 2 SUB) był już szykowany jako kolejny rywal mistrza kategorii półciężkiej Jona Jonesa. Tymczasem na gali UFC 244 lepszy od Brazylijczyka okazał się Corey Anderson (13-4, 4 KO). "Overtime" wygrał już w pierwszej rundzie!

Wyróżnione starcie karty wstępnej gali UFC 244 było bardzo ważne dla układu sił w kategorii półciężkiej, czyli tej, w której występuje Jan Błachowicz. Zarówno Johnny Walker, jak i Corey Anderson mówili już o potencjalnej walce z mistrzem Jonem Jonesem, tak więc zwycięzca mógł bardzo przybliżyć się do upragnionej szansy. Więcej szans dawano niezwykle efektownemu Brazylijczykowi.

 

Walker dla największej organizacji MMA na świecie bił się trzy razy. Za każdym razem wygrywał przez efektowne nokauty w pierwszej rundzie. Wystarczy powiedzieć, że w oktagonie spędził zaledwie dwie minuty i 51 sekund! Krytycy mogli jednak stwierdzić, że tak naprawdę niewiele wiemy o jego kondycji czy też parterze. Brazylijczyk specjalizuje się bowiem w wymianie ciosów. Z kolei Anderson często miał problemy z uderzaczami.

 

Faworytem był Walker, który rozpoczął pojedynek w swoim stylu. Był bardzo mobilny, lecz nie atakował bezmyślnie. Anderson spróbował obalenia, lecz nie udało mu się go sfinalizować. Zapasy nie były mu jednak potrzebne do zwycięstwa. Kiedy obaj znajdowali się na środku oktagonu, trafił Brazylijczyka prawym sierpowym, po którym ten zaczął się chwiać. Kolejne sekundy to była walka o przetrwanie faworyta zakończona niepowodzeniem. Amerykanin wiedział, że ma naruszonego rywala i po kolejnych ciosach sędzia wkroczył do akcji. Spora niespodzianka!

 

 

Wynik walki:

 

Corey Anderson (13-4, 4 KO) pokonał przez TKO w pierwszej rundzie Johnny'ego Walkera (17-4, 14 KO, 2 SUB)

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze