Liga Mistrzów: Borussia rozbiła Inter w drugiej połowie. Pięć goli w Dortmundzie

W meczu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Borussia Dortmund pokonała u siebie Inter Mediolan 3:2. Do przerwy goście schodzili z dwubramkową przewagą, jednak w drugiej odsłonie gospodarze wzięli się w garść i wbili Włochom trzy gole.

Przed czwartą serią gier w lepszej sytuacji był Inter, który podobnie jak Borussia posiadał cztery punkty, jednak plasował się na drugim miejscu w tabeli grupy F, dzięki lepszemu bilansowi meczów bezpośrednich. Obie drużyny zaczęły fazę grupową w kratkę, odnosząc po jednym zwycięstwie, raz remisując i ponosząc po jednej porażce. Przewaga mentalna mogła być po stronie ekipy z Mediolanu, która przed tygodniem wygrała na San Siro 2:0.

Początek spotkania zdawał się potwierdzać tę tezę, gdyż już w 5. minucie wynik otworzył Lautaro Martinez, który wykorzystał błąd defensywy Borussii i wybiegł na czystą pozycję do bezpańskiej piłki. Następnie wyprzedził Matsa Hummelsa, nawinął nabiegającego obrońcę schodząc do środka i ostatecznie zapakował piłkę do bramki strzeżonej przez Romana Burkiego.

W 40. minucie było już 0:2, gdy biegnący prawą stroną boiska Antonio Candreva wycofał piłkę w okolice 15. metra, a Matias Vecino uderzył wewnętrzną częścią stopy tuż obok lewego słupka.

Sześć minut po zmianie stron bramkę kontaktową zdobył Achraf Hakimi, po koronkowej akcji swojego zespołu. Najpierw do środka złamał ją Julian Brandt, później piłka została przerzucona na prawą stronę, gdzie Mario Goetze wyszedł do prostopadłego podania. Tuż przed linią końcową odegrał w tył do nadbiegającego Hakimiego, a ten uderzył w kierunku lewego słupka i na tablicy wyświetlał się już wynik 1:2.

W 64. minucie obrona Interu zanotowała kompromitującą wpadkę po wyrzucie piłki z autu. Brak zdecydowania tejże wykorzystał Brandt, który najlepiej odnalazł się w chaosie i wyrównał wynik spotkania.

Borussia nie spoczęła na laurach i kontynuowała ataki na bramkę Samira Handanovicia. Jej upór opłacił się w 77. minucie, gdy po kolejnej składnej akcji gospodarzy na prowadzenie wyprowadził ich Hakimi. Marokańczyk sam przedryblował na początku jednego z rywali, a następnie wybiegł do prostopadłego podania, które otrzymał od Jadona Sancho i wbił piłkę w miejsce między bramkarzem Interu a prawym słupkiem.

Ostatecznie więcej goli już nie padło i w rezultacie BVB przeskoczyło Inter w tabeli. Obecnie na pierwszym miejscu z dorobkiem ośmiu punktów plasuje się FC Barcelona, punkt do niej tracą podopieczni Luciena Favre'a, cztery "oczka" posiada Inter, a dwa Slavia.

W 82. minucie na boisku pojawił się Łukasz Piszczek, który ostatnio leczył kontuzję mięśniową.

Borussia Dortmund - Inter Mediolan 3:2 (0:2)
Bramki: Hakimi 51, 77, Brandt 64 - Martinez 5, Vecino 40

Borussia: Roman Burki - Achraf Hakimi, Manuel Akanji, Mats Hummels, Nico Schulz - Axel Witsel, Julian Weigl - Jadon Sancho (82. Łukasz Piszczek), Julian Brandt, Thorgan Hazard (88. Raphael Guerreiro) - Mario Goetze (64. Paco Alcacer).

Inter: Samir Handanović - Diego Godin, Stefan de Vrij, Milan Skriniar - Antonio Candreva, Matias Vecino (68. Stefano Sensi), Marcelo Brozovic, Nicolo Barella, Cristiano Biraghi (66. Valentino Lazaro) - Romelu Lukaku (73. Matteo Politano), Lautaro Martinez.

Żółte kartki: Hazard - Biraghi, Skriniar, Candreva.

Sędzia: Danny Makkelie (Holandia).

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.