Liga Mistrzów: Liverpool znowu pokonał Genk i został liderem

Liverpool FC pokonał w meczu 4. kolejki grupy E fazy grupowej Ligi Mistrzów KRC Genk 2:1. Wygrana obrońców trofeum nad belgijskim zespołem sprawiła, że to ekipa z Anfield została nowym liderem grupy E. W innym starciu tej grupy SSC Napoli zremisowało z Salzburgiem 1:1.

Początek spotkania należał do "The Reds", którzy od pierwszych minut rzucili się na rywali. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 14. minucie. Niezdecydowanie obrońców mistrzów Belgii wykorzystał Georginio Wijnaldum, który z bliskiej odległości skierował piłkę do bramki.

Podopieczni Juergena Kloppa chcieli pójść za ciosem, ale nieoczekiwanie to Belgowie zdołali wyrównać. Uczynił to w 41. minucie Mbwana Samata, który wykończył strzałem głową dośrodkowanie z rzutu rożnego. Do przerwy kibice byli, więc świadkami niespodzianki.

Do zmianie stron Liverpool ostro wziął się do pracy. Efekt dobrej gry fani wicemistrzów Anglii zobaczyli już w 53. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Alex Oxlade-Chamberlain. Okazało się, że Anglik ustalił końcowy rezultat i dał cenne zwycięstwo.

Przed dwoma tygodniami "The Reds" również okazali się lepsi od Belgów. Na wyjeździe ekipa prowadzona przez trenera Kloppa wygrała 4:1 i wtedy dubletem popisał się Oxlade-Chamberlain.

Liverpool FC - KRC Genk 2:1 (1:1)
Bramki: Wijnaldum 14, Oxlade-Chamberlain 53 - Samatta 41

Liverpool FC: Alisson - Tren Alexander-Arnold, Joe Gomez, Virgil van Dijk, James Milner - Alex Oxlade-Chamberlain (75. Sadio Mane), Fabinho, Georginio Wijnaldum - Mohamed Salah, Divock Origi (89. Roberto Firmino), Naby Keita (74. Andrew Robertson)

KRC Genk: Gaetan Coucke - Carlos Cuesta, Sebastien Dewaest, Jhon Lucumi, Casper De Norre - Joakim Maehle, Bryan Heynen, Sander Berge, Patrik Hrosovsky (85. Theo Bongonda) - Mbwana Samatta, Junya Ito (68. Dieumerci Ndongala)

Żółte kartki: Lucumi, De Norre

Sędzia: Ivan Kruzliak (Słowacja)

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.