PGE Ekstraliga: Janowski przedłużył umowę z Betardem Spartą Wrocław

Żużel
PGE Ekstraliga: Janowski przedłużył umowę z Betardem Spartą Wrocław
fot. Cyfrasport

Maciej Janowski w nowym sezonie nadal będzie bronić barw Betard Sparty Wrocław. W zespole żużlowym ze stolicy Dolnego Śląska pozostaje również Australijczyk Max Fricke.

Przedłużenie umowy Janowskiego wydawało się być tylko formalnością i we wtorek wrocławski klub oficjalnie poinformował, że ta formalność została dopełniona.

 

- Maciek mimo młodego wieku to już prawdziwa legenda wrocławskiego żużla. Cieszę się, że nadal możemy liczyć na niego w roli kapitana, zawodnika i symbolu WTS Sparty - skomentował prezes Sparty Andrzej Rusko.

 

Nadchodzący sezon będzie dla Janowskiego już dwunastym w barwach Sparty. Dotychczas wystąpił w 175 meczach wrocławskiej drużyny, w których pojechał w sumie w 830 biegach i zdobył 1376 punktów. W historii klubu to trzeci wynik.

 

Aktualnie "Magic" przechodzi rehabilitację po usunięciu metalowych usztywnień barku. Urazu nabawił się w zakończonym sezonie podczas meczu w Grudziądzu. Zabieg nie powinien wpłynąć na przygotowania żużlowca do nowych rozgrywek.

 

Przy okazji WTS poinformował, że w Sparcie pozostaje także Fricke. Dla Australijczyka miniony sezon był najlepszym w karierze. W ekstralidze zanotował średnią biegową na poziomie 1,8 punktu.

 

- Kontrakt z Maxem to efekt naszej długoterminowej polityki transferowej. Stawiamy na młodych i perspektywicznych żużlowców, jednocześnie staramy się, aby wiązali się oni z klubem i miastem na wiele lat. Przed Maxem trzeci sezon we Wrocławiu. W każdym z poprzednich robił krok naprzód i jestem przekonany, że podobnie będzie w przyszłorocznych rozgrywkach - skomentował w wydanym komunikacie Rusko.

 

W przyszłorocznym sezonie w Sparcie będą także jeździć Maksym Drabik.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie