Tokio 2020: Harper-Nelson wraca na bieżnię

Inne
Tokio 2020: Harper-Nelson wraca na bieżnię
fot. Cyfrasport

Po przerwie macierzyńskiej na bieżnię wraca mistrzyni i wicemistrzyni igrzysk w biegu na 100 m ppł. Dawn Harper-Nelson. 35-letnia Amerykanka zapowiedziała, że jej celem jest zdobycie kolejnego złotego medalu olimpijskiego.

- Wiem, że jestem w stanie wygrać w Tokio. Zdobywałam złote, srebrne i brązowe medale w największych imprezach międzynarodowych, ale te z najcenniejszego kruszcu smakują najlepiej - przyznała Harper Nelson, która triumfowała w igrzyskach w Pekinie w 2008 roku, zaś cztery lata później w Londynie zajęła drugie miejsce.

 

W 2018 roku lekkoatletka postanowiła przerwać karierę, a w kwietniu tego roku urodziła córkę. Teraz zapowiedziała, że wraca na bieżnię, podkreślając, że tak naprawdę nigdy nie przekreśliła marzeń o kolejnym złocie olimpijskim. - Przez cały czas do końca nie wiedziałam, czy skończyłam z bieganiem - przyznała.

 

Jak dodała, ćwiczyła także w trakcie ciąży. Tłumaczyła wtedy znajomym, że po prostu chce się czuć dobrze. Po urodzeniu dziecka postanowiła, że wraca do lekkiej atletyki. W podjęciu tej decyzji wspierał ją mąż Alonzo Nelson i inni najbliżsi członkowie rodziny.

 

Harper Nelson to również dwukrotna medalistka mistrzostw świata w biegu na 100 metrów przez płotki. Srebro wywalczyła w 2017 roku w Londynie, a brąz w 2011 w Daegu. Jej rekord życiowy wynosi 12,37 i jest to 13. wynik w historii tej konkurencji.

PAP. NP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze