PlusLiga: Pewne zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla w Będzinie

Siatkówka
PlusLiga: Pewne zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla w Będzinie
fot. PAP

MKS Będzin przegrał z Jastrzębskim Węglem 0:3 (21:25, 19:25, 23:25) w rozgrywanym awansem meczu trzynastej kolejki PlusLigi. MVP wybrany został Dawid Konarski.

- Przegraliśmy trzy spotkania, ale nie mamy się czego wstydzić. Zagraliśmy dobrą siatkówkę przeciwko najlepszym drużynom w kraju, choć nie zdobyliśmy nawet punktu - przyznał Jakub Bednaruk, trener MKS-u. Siatkarze z Będzina mają za sobą trzy wyjazdowe spotkania. W środę po raz pierwszy w tym sezonie zagrali przed własną widownią.

W porównaniu z trzema poprzednimi meczami trener Jastrzębskiego Węgla Roberto Santilli dokonał jednej zmiany w wyjściowym składzie. W szóstce znalazł się Christian Fromm, który utworzył linię przyjęcia wspólnie z Julienem Lyneelem oraz libero Jakubem Popiwczakiem.

Początek partii był wyrównany. Następnie uwidoczniła się przewaga zespołu gości, którzy kontrolowali wynik. Seta zakończył blok Jurija Gladyra na Purya Fayazim.

Na początku drugiej partii Gladyr nękał rywali zagrywkami i goście prowadzili 9:6. Do tego doszła dobra gra Dawida Konarskiego na prawym skrzydle. Przy stanie 15:11 trener Santilli pozwolił sobie na podwójną zmianę. Weszli Jakub Bucki i Raphael Margarido. Również trener Jakub Bednaruk szukał swoich szans w wielu zmianach, ale nie dawały one efektów. Jastrzębski Węgiel, jak wytrawny bokser, trzymał rywala na dystans i spokojnie wypunktował do 19.

Trzeciego seta lepiej rozpoczęli będzinianie i prowadzili 4:1 oraz 8:5. Jastrzębianie nie odpuszczali. As Juliena Lyneela wyrównał stan seta na 10:10. Najwięcej problemów sprawiał Pomarańczowym w tej części meczu atakujący Rafał Faryna, który wcześniej zastąpił Michała Superlaka. Gra była wyrównana do końca. Po błędzie Faryny Jastrzębski Węgiel wygrał trzecią partię.

 

MKS Będzin - Jastrzębski Węgiel 0:3 (21:25, 19:25, 23:25) 

CM, plusliga.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze