#7strefa o buncie siatkarek i zaufaniu PZPS wobec trenera

Siatkówka
#7strefa o buncie siatkarek i zaufaniu PZPS wobec trenera
fot. Polsat Sport

Za nami trzecia kolejka PlusLigi, w której nie brakowało ciekawych rozstrzygnięć. Zakończyła się również rywalizacja o pierwsze trofeum we Włoszech. Superpuchar Italii w górę wzniósł Wilfredo Leon triumfując nad Bartoszem Bednorzem. Gorąco zrobiło się wokół reprezentacji Polski siatkarek. O co chodzi w konflikcie drużyny z trenerem? Magazyn #7strefa w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl.

Aktualna sytuacja w PlusLidze jest bardzo ciekawa. Tabela na samej górze prezentuje się dokładnie tak samo, jak wyglądała na koniec poprzedniego sezonu. Na pozycji lidera po trzech meczach jest mistrz Polski, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle, a tuż za nią PROJEKT Warszawa, czyli druga drużyna ubiegłorocznych rozgrywek. Oba zespoły mają za sobą mecze z beniaminkiem, który napsuł im sporo krwi. MKS Ślepsk Malow Suwałki wkroczył do ligi pewnym krokiem i mimo porażki w obu spotkaniach pozostawił po sobie bardzo pozytywne wrażenie.

 

Emocji nie brakowało także we Włoszech. Największym wygranym ostatnich dni jest Wilfredo Leon, który najpierw zgarnął Superpuchar Italii sprzed nosa Bartoszowi Bednorzowi, a potem odebrał zwycięstwo Bartoszowi Kurkowi w trzeciej kolejce Superlega. Zespół Vitala Heynena jest obecnie trzeci w ligowym zestawieniu za ekipami Civitanovy i Trentino.

 

Temat, który także interesuje kibiców to "bunt" polskich siatkarek przeciwko trenerowi Jackowi Nawrockiemu. Zawodniczki miały domagać się zmiany na stanowisku selekcjonera, lecz PZPS obdarzył dotychczasowego szkoleniowca zaufaniem i przedłużył z nim kontrakt do mistrzostw świata 2022. Jak rozstrzygnie się ten spór?

 

Wszystkie tematy poruszy Krzysztof Wanio i jego goście. Będą nimi:
- Joanna Kaczor-Bendarska - brązowa medalistka mistrzostw Europy 2009
- Alojzy Świderek - dyrektor Akademii Polskiej Siatkówki
- Kamil Składowski - dyrektor Działu Komunikacji Polskiej Ligi Siatkówki SA

 

Magazyn #7strefa od godziny 19:30 w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze