ATP Next Gen Finals: Tiafoe uzupełnił stawkę półfinalistów

Tenis
ATP Next Gen Finals: Tiafoe uzupełnił stawkę półfinalistów
fot. YouTube

Rozstawiony z numerem dwa Frances Tiafoe, pokonując w czwartkowy wieczór Mikaela Ymera 3:0 (4:2,4:2,4:2), uzupełnił stawkę półfinalistów turnieju ATP Next Gen Finals w Mediolanie. Kolejnym rywalem Amerykanina w walce o finał będzie Australijczyk Alex De Minaur.

Tiafoe we wcześniejszych meczach grupowych rywalizował odpowiednio z Włochem Jannikiem Sinnerem, z którym przegrał 1:3 (4:3,2:4,2:4,2:4), jak również Francuzem Ugo Humbertem, którego pokonał 3:1 (4:2,4:3,3:4,4:1). W czwartek zmierzył się z Ymerem, a ponieważ obaj po dwóch pojedynkach mieli na swoim koncie punkt, to stawką był awans do fazy półfinałowej turnieju.

 

Zdecydowanie lepiej z presją poradził sobie Amerykanin, który odniósł efektowne zwycięstwo bez straty seta. - Potrzebowałem tego. Druga część tego sezonu jest dla mnie wymagająca, więc każde spotkanie jest dla mnie szansą na coś lepszego. Kocham ten turniej i chcę tu zostać. Im więcej wygrywasz, tym dłużej możesz tu przebywać, więc cieszę się, że jestem w półfinale - powiedział reprezentant USA.

 

W grupie A, oprócz De Minaura, awans zapewnił sobie Serb Miomir Kecmanovic. Spotkania półfinałowe zostały zaplanowane na piątek.

 

Frances Tiafoe - Mikael Ymer 3:0 (4:2,4:2,4:2)

 

Pary półfinałowe ATP Next Gen Finals w Mediolanie:

 

Alex De Minaur - Frances Tiafoe

Jannik Sinner - Miomir Kecmanovic

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze