PGNiG Superliga: Biało-czerwona flaga pokryje boisko w Zabrzu

Piłka ręczna
PGNiG Superliga: Biało-czerwona flaga pokryje boisko w Zabrzu
fot. Cyfrasport

Mająca prawie 580 metrów kwadratowych powierzchni flaga narodowa pokryje boisko w Zabrzu przed niedzielnym meczem ekstraklasy piłkarzy ręcznych między NMC Górnikiem a Azotami Puławy. To jeden z elementów obchodów Święta Niepodległości przez środowisko sportowe.

Biało-czerwona flaga, która zostanie rozwinięta m.in. przy pomocy zawodników obu zespołów, a łącznie około 60 osób, pokryje całe boisko.

 

"Flaga została uszyta z siedmiu 30-metrowych białych i siedmiu czerwonych pasów. Jej wymiary to 19x30,4 m, co daje powierzchnię aż 577,6 metrów kwadratowych i wagę ponad 30 kg. W jej przygotowaniach brały udział cztery osoby: dwie szyły, a kolejne dwie układały i wykańczały. Łącznie pracowaliśmy nad nią blisko 18 godzin" – przyznał twórca flagi Sławomir Nowakowski, cytowany przez stronę internetową zabrzańskiego klubu.

 

Flaga, stworzona dla upamiętnienia przypadającej w poniedziałek 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, po meczu w Zabrzu zostanie przekazana Związkowi Piłki Ręcznej w Polsce (ZPRP) i będzie towarzyszyć kibicom oraz graczom podczas spotkań drużyn narodowych kobiet i mężczyzn. "Zadebiutuje" w trakcie Międzypaństwowego Turnieju 450-lecia Unii Lubelskiej, który z udziałem Polek w dniach 22-24 listopada odbędzie się w Lublinie.

 

"Dzień odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowa chwila dla każdego mieszkańca naszego kraju. Postanowiliśmy, że chcemy to wspaniałe święto uczcić w sposób niezwykły i taki, który pozwoli zapamiętać go na długo kibicom sportu w całym kraju. Jeszcze nigdy w żadnej hali w Polsce na boisku nie pojawiła się tak ogromna flaga narodowa Polski" - przypomniał Piotr Należyty, wiceprezes zarządu Superligi sp. z o.o., która wraz z ZPRP włączyła się do współpracy z Biurem Programu "Niepodległa".

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie