PlusLiga: Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów. Transmisja w Polsacie Sport

W sobotnim meczu czwartej kolejki PlusLigi ekipa Cuprum Lubin zmierzy się na własnym parkiecie z Asseco Resovią Rzeszów. Oba zespoły wygrały swoje ostatnie spotkania i postarają się kontynuować zwycięską passę. Komu uda się tego dokonać? Transmisja w Polsacie Sport.

Lubinianie i rzeszowianie nie zaliczą początku sezonu w PlusLidze do udanych. Dotyczy to zwłaszcza Resovii, która przegrała trzy pierwsze spotkania - odpowiednio w Katowicach z GKS-em 2:3 oraz u siebie ze Ślepskiem Suwałki oraz Indykpolem AZS Olsztyn 1:3. Przełamanie nastąpiło 6 listopada, kiedy to podopieczni Piotra Gruszki zwyciężyli na Podpromiu drużynę Visły Bydgoszcz bez straty seta. Oczekiwania kibiców ze stolicy Podkarpacia są jednak zdecydowanie większe, a ewentualny triumf w Lubinie pozwoliłby siatkarzom Asseco częściowo zmazać plamę po kiepskiej inauguracji rozgrywek.

Zespół Cuprum również zaliczył falstart, przegrywając w dwóch pierwszych meczach - u siebie z Aluronem Virtu CMC Zawiercie 2:3 oraz na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem 0:3. W tym drugim spotkaniu podopieczni Marcelo Fronckowiaka zapisali się w niechlubnej historii PlusLigi, ulegając faworyzowanym gospodarzom w trzecim secie... 7:25. W o wiele lepszych nastrojach lubinianie kończyli swoje ostatnie starcie w Bełchatowie, gdzie nieoczekiwanie pokonali Skrę 3:2. To sprawia, że sobotnia konfrontacja z Resovią zapowiada się niezwykle interesująco, a obie ekipy zrobią wszystko, aby odnieść drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Co ciekawe, w ubiegłorocznych rozgrywkach ligowych jedni i drudzy wygrywali ze sobą na własnym parkiecie bez straty seta. Wskazanie faworyta najbliższego starcia jest niezwykle trudne, ale to jedynie zwiastuje ciekawe i wyrównane widowisko.