PŚ w short tracku: Trzecie miejsce Maliszewskiej na 500 m w Montrealu

Natalia Maliszewska zajęła trzecie miejsce w finałowym wyścigu na 500 m podczas zawodów Pucharu Świata w short tracku w Montrealu. Nicole Mazur odpadła w ćwierćfinale, a Patrycja Maliszewska została zdyskwalifikowana w eliminacjach.

Maliszewska, która w poprzednim sezonie była najlepsza w klasyfikacji generalnej na tym dystansie, przegrała w niedzielę z reprezentantką gospodarzy Kim Boutin oraz liderką PŚ Włoszką Martiną Valcepiną. Mazur została sklasyfikowana na 14. pozycji.

W pierwszych zawodach tego sezonu w Salt Lake City Maliszewska zajęła czwarte miejsce, a w drugich, również w USA, spowodowała upadek Włoszki Arianny Fontany i została zdyskwalifikowana w półfinale.

W Montrealu na 500 m startowali też Polacy: Mateusz Krzemiński, Szymon Wilczyk i Łukasz Kuczyński. Wszyscy odpadli w eliminacjach.

W niedzielę odbyła się druga w Kanadzie rywalizacja na 1000 m, w której Natalia Maliszewska nie wystartowała. Jej siostra Patrycja oraz Gabriela Topolska nie zdołały awansować do decydujących rund. Dzień wcześniej Natalia Maliszewska zajęła 18., a jej siostra - 24. miejsce.