El. Euro 2020: Mecz Izrael - Polska zagrożony po ataku rakietowym

Piłka nożna
El. Euro 2020: Mecz Izrael - Polska zagrożony po ataku rakietowym
fot. Cyfrasport

- Nasz związek piłki nożnej jest w stałym kontakcie z siłami bezpieczeństwa. Zgodnie z instrukcjami Dowództwa Frontowego przygotowujemy się do możliwych zmian - napisano w komunikacie, który zamieszczono na oficjalnym koncie Israel FA na Twitterze. We wtorek w Tel-Awiwie i w innych miastach doszło do ostrzału rakietowego. Czy to oznacza, że sobotni mecz piłkarskich reprezentacji Izraela i Polski w eliminacjach Euro 2020 może się nie odbyć? Prawdopodobieństwo jest duże.

Sobotnie spotkanie w Jerozolimie będzie przedostatnim meczem Polaków w eliminacjach Euro 2020. Nasza reprezentacja jest już pewna gry w finałach, Izrael wciąż ma szansę na zajęcie drugiego miejsca w grupie, które też premiowane jest awansem. Niewielką, ale ma. 

 

Wtorkowy ostrzał miał miejsce w Tel-Awiwie i kilku innych miastach południowej i środkowej części Izraela. Ambasador Polski w tym kraju Marek Magierowski natychmiast zamieścił na Twitterze informację dla rodaków. 

Mecz ma być rozegrany w Jerozolimie, ale samolot z polskimi piłkarzami lądować ma w piątek właśnie w Tel-Awiwie, gdzie ostrzał rakietowy ze Strefy Gazy był najsilniejszy. Ten atak, to odpowiedź dżihadystów na poniedziałkowy nalot przeprowadzony przez Izrael, podczas którego zginął jeden z przywódców ugrupowania Islamski Dżihad - Baha Abu Al-Atta.

 

Polski Związek Piłki Nożnej na razie nie informuje o jakichkolwiek oficjalnych komunikatach ze strony izraelskich działaczy, a jedynie gospodarz meczu lub UEFA mogą podejmować wiążące decyzje dotyczące spotkania. Z kolei Izraelski Związek Piłki Nożnej ogłosił jedynie, że jest w stałym kontakcie z Siłami Bezpieczeństwa.

Nie pierwszy raz działacze piłkarscy w Izraelu stają przed takim problemem. Przed marcowym starciem z Austrią także doszło do bombardowań, spotkania jednak nie odwołano.

 

Sobotni mecz Izrael - Polska ma się rozpocząć o godzinie 20:45. Transmisja w Polsacie Sport.

 

WYNIKI I TABELE EL. EURO 2020

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze