Z Izraelem bez Krychowiaka, Milika i Rybusa? "To nie są błahostki"

Piłka nożna

Reprezentacja Polski rozegra mecze z Izraelem i Słowenią na zakończenie udanych el. Euro 2020, jednak Jerzy Brzęczek ma wiele problemów kadrowych. O stanie zdrowia i szansach na grę Grzegorza Krychowiaka, Arkadiusza Milika i Macieja Rybusa opowiedział rzecznik PZPN-u i reprezentacji Polski Jakub Kwiatkowski.

Michał Bugno: Rozmawiamy przed rozpoczęciem zgrupowania reprezentacji Polski. Kibiców zaniepokoiły niedzielne informacje o problemach zdrowotnych Grzegorza Krychowiaka, u którego było zagrożenie wstrząśnienia mózgu i Macieja Rybusa. Jak wygląda stan zdrowia piłkarzy Lokomotiwu?
 
Jakub Kwiatkowski: Teraz już wiemy, że obaj dołączą do reprezentacji, przyjadą do Warszawy. Od wczoraj Jacek Jaroszewski był w bieżącym kontakcie z klubowym lekarzem Lokomotiwu, była wymiana informacji. Grzesiek ma wstrząśnienie mózgu, trafił do szpitala po meczu, badania to potwierdziły. Po rozmowie też z samym zawodnikiem spodziewamy się Grześka na zgrupowaniu w środę. Uraz mózgu wymaga kilku dni odpoczynku, to nie są błahostki, na początku nie będzie brał udziału w treningach. Będzie odpoczywał po urazie. Decyzja o jego występie z Izraelem zapadnie dopiero w Jerozolimie, na to czekamy. Maciek doznał urazu na rozgrzewce przedmeczowej. Było podejrzenie urazu dwugłowego uda, ale badania w Moskwie nie wykazały poważnej kontuzji. Maciek dołączy do zespołu we wtorek, ale przejdzie dodatkowe badania. Sztab medyczny zrobi wszystko, żeby Maciek wystąpił chociaż w jednym z meczów.
 
Jak wygląda stan zdrowia Arkadiusza Milika? Wczoraj przeczytaliśmy, że on będzie przechodził rehabilitację, zamiast normalnie trenować na zgrupowaniu tutaj w Warszawie...
 
Problem Arka nie jest nową sytuacją. Jest to uraz, który przeszkadza mu od ładnych kilku miesięcy i powraca. Dlatego nie zagrał w sobotnim meczu ligowym. Pojawił się u nas w hotelu już w niedzielę i skonsultował się z lekarzem kadry. Ustalił plan rehabilitacji, którą przejdzie tu na miejscu, w Warszawie. Na początku będzie wyłączony z treningów, ale ma szansę zagrać ze Słowenią w Warszawie. Niczego jednak nie przesądzamy, przed nami ważnych kilka dni.
 
Jak wyglądają przygotowania PZPN do finałów Euro 2020? Głównym tematem jest centrum pobytowe i baza na finały wielkiego turnieju? W jakim kraju będzie przebywała nasza reprezentacja?
 
Tych opcji jest bardzo dużo. Specyfika tego turnieju, rozgrywana w 12 państwach oznacza, że przed losowaniem nic nie jesteśmy w stanie rozstrzygnąć. Katalog UEFA dostępny jest już od dawna, jednak nie wiemy gdzie los nas "rzuci". Do 30 listopada ta decyzja nie zapadnie, a nasza strategia jest taka, że nasza baza będzie w kraju, gdzie zagramy co najmniej dwa mecze grupowe. O tym dowiemy się jednak dopiero za kilkanaście dni.
 
Bazę w Polsce można jednak definitywnie wykluczyć?
 
Są na to małe szanse. Nie chcę jednak na ten temat na razie spekulować.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze