Lewandowski o Złotej Piłce: Skupiam się na innych rzeczach

Piłka nożna

- Skupiam się na innych rzeczach. Oczywiście fajnie wygrać taki plebiscyt i być w czołówce, ale nie zastanawiam się nad tym. Różne kryteria są brane pod uwagę i różne osoby głosują, dlatego nie zawsze jest to miarodajne - powiedział kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski jest w świetnej dyspozycji. Jego imponująca forma w tym roku została zauważona przez magazyn "France Football". Polak otrzymał nominację do nagrody "Złotej Piłki" i przez wielu dziennikarzy jest wymieniany w gronie faworytów do końcowego zwycięstwa.

- Na pewno się cieszę, że jestem w gronie wyróżnionych piłkarzy. Podchodzę do tego z lekkim dystansem. Skupiam się na innych rzeczach. Oczywiście fajnie wygrać taki plebiscyt i być w czołówce, ale nie zastanawiam się nad tym. Różne kryteria są brane pod uwagę i różne osoby głosują, dlatego nie zawsze jest to miarodajne. Nie spędza mi to snu z powiek, mogę jedynie czekać na wyniki. Dla mnie najważniejsze są wyniki drużyny. Nagrody indywidualne są dodatkiem, dlatego nie myślę o tym zbyt często - powiedział.

Do tej pory jedynie Zbigniew Boniek i Kazimierz Deyna znajdowali się na podium plebiscytu. Teraz dużą szansę na znalezienie się w pierwszej trójce ma Lewandowski. Byłby to spory sukces, który idealnie wkomponowałby się w stulecie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

- Nie do końca to ode mnie zależy. Staram się robić dużo na boisku, nie tylko strzelając gole, ale i przez całokształt gry. Jeśli będę w ścisłej czołówce wyróżnionych, to z pewnoscią będę szczęśliwy. Dopiero dowiedziałem się, kiedy odbędzie się gala i wyniki i to chyba oddaje moje zainteresowanie tym plebiscytem - zakończył.

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze