UFC w Sao Paulo: Błachowicz da się wciągnąć do genialnego parteru Jacare? (WIDEO)

Sporty walki

Jan Błachowicz (24-8, 6 KO, 9 SUB) stanie w Sao Paulo przed kolejnym wielkim wyzwaniem w swojej karierze. Polak wystąpi w drugim w swojej karierze main evencie UFC, a jego rywalem będzie zmieniający kategorię wagową Ronaldo "Jacare" Souza (26-7-1 NC, 8 KO, 14 SUB), przez wielu nazywany najlepszym parterowcem UFC bez podziału na kategorie wagowe.

Błachowicz z pewnością liczył na mistrzowską szansę z Jonem Jonesem, ale Dana White ma co do niego inne plany. Polak raz jeszcze przywita utytułowanego rywala w kategorii półciężkiej, jak to miało miejsce z Thiago Santosem i Lukiem Rockholdem, którzy zmieniali dywizję podobnie jak Jacare Souza.
 
Jako nagrodę pocieszenia polski wojownik może potraktować drugą już walkę wieczoru w najlepszej organizacji MMA na świecie.
 
Ronaldo Souza to niezwykle utytułowany specjalista od brazylijskiego jiu-jitsu. W przeszłości był mistrzem Strikeforce, a od lat należy do czołówki wagi średniej UFC. 39-letni Brazylijczyk występuje dla organizacji od 2013 roku, a pojedynek z Błachowiczem będzie jego czternastym sprawdzianem w oktagonie.
 
Sukcesy grapplingowe Jacare można wymieniać praktycznie bez końca, a 14 poddań w rekordzie mówi wszystko o charakterze walki Brazylijczyka. Charakterystycznie wchodzący do oktagonu weteran jest przez wielu nazywany najlepszym specjalistą od parteru w UFC bez podziału na kategorie wagowe. Poprawił też stójkę, co udowodnił nokautując Dereka Brunsona czy Chrisa Weidmana. 
 
Brazylijczyk się starzeje i wieku już nie oszuka, jednak jest w stanie zaproponować w oktagonie kilka nowych trików i zagrań, którymi popisywał się w ostatnich starciach. Jest legendą mieszanych sztuk walki, co przyznaje także sam Błachowicz.
 
- To będzie zaszczyt zmierzyć się z nim w Brazylii. Ja będę chciał walczyć w stójce, zobaczymy jakie plany ma Jacare. Będzie boksował, ale to będzie tylko zasłona dymna. Będę na to przygotowany - powiedział polski wojownik.
 
TOP 5 skończeń Ronaldo "Jacare" Souzy wyróżnionych przez UFC:
 
1. vs Chris Camozzi II, UFC Fight Night, 18.04.2015 (poddanie balachą)
2. vs Yushin Okami, UFC Fight Night, 04.09.2013 (TKO, ciosy)
3. vs Tim Boetsch, UFC 208, 11.02.2017 (poddanie kimurą)
4. vs Derek Brunson II, UFC Fight Night, 27.01.2018 (KO, kopnięcie na głowę i ciosy)
5. vs Chris Weidman, UFC 230, 03.11.2018 (KO, ciosy)
 

 

Skrót ostatniej walki Jacare z Jackiem Hermanssonem w załączonym materiale wideo.

 

Transmisja gali UFC w Brazylii: Błachowicz - Jacare Souza w nocy z soboty na niedzielę od godziny 2:00 w Polsacie Sport.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze