35 tysięcy euro kary za uderzenie trenera

Piłka nożna

Eintracht Frankfurt wymierzył karę kapitanowi pierwszej drużyny Davidowi Abrahamowi, który w niedzielę uderzył trenera Freiburga Christiana Streicha. Na razie Abraham przeznaczy "tylko" 35 tysięcy euro na cele dobroczynne.

Do skandalicznej i niecodziennej sytuacji doszło w spotkaniu zamykającym 11. kolejkę Bundesligi. Kapitan Eintrachtu Frankfurt David Abraham, który musiał pogodzić się z porażką swojego zespołu we Freiburgu, w jednej z ostatnich akcji meczu z impetem wpadł w trenera drużyny przeciwnej, Christiana Streicha. 54-latek został uderzony w bark z takim impetem, że padł na murawę. Winowajca otrzymał czerwoną kartkę, a spotkanie zakończyło się skandalem.

 

Kapitana Eintrachtu w związku z jego zachowaniem nie ominie kara dyscyplinarna wymierzona mu przez klub. Abraham ma zapłacić 35 tysięcy euro na cele dobroczynne. Jak na razie nie wiadomo, co zrobi Niemiecka Federacja Piłkarska DFB, ktora może dodatkowo zawiesić lub finansowo skarcić argentyńskiego obrońcę urodzonego w 1986 roku w Chabas. O karze poinformował Bild, którego dziennikarze zastanawiają się jednocześnie, dlaczego kara jest tak łagodna.

 

Mimo finansowych konsekwencji, jakie spotkały Abrahama, może on jednak liczyć na mentalne wsparcie od pracowników klubu z Frankfurtu nad Menem. Trener Eintrachtu Adi Huetter mówi: – David popełnił duży błąd, zrozumiał jednak swoje winy. Nadal będzie nosił opaskę kapitańską, kiedy będzie na boisku – powiedział Huetter.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze