Wenger znalazł pracę. Zaskakujący kierunek

Piłka nożna
Wenger znalazł pracę. Zaskakujący kierunek
fot. PAP

Były menedżer Arsenalu, Arsene Wenger wraca do świata futbolu. Francuz nie został jednak trenerem, a dyrektorem departamentu FIFA. W środę został ogłoszony nowym szefem ds. globalnego rozwoju piłki nożnej.

Wenger, który był łączony z pracą w Bayernie Monachium, zadebiutuję w nowej dla siebie roli. Tym samym uciął wszelkie spekulację łączącego z powrotem na ławkę trenerską. W FIFA będzie odpowiedzialny za kierowanie rozwojem dyscypliny wśród kobiet i mężczyzn na całym świecie. Francuz będzie również istotnym głosem w sporach rozpatrywanych przez światową federację piłkarską.

Z racji dużego doświadczenia legendarny menedżer będzie skupiony za programy szkoleniowe dla trenerów.  Swoją wiedzą i doświadczeniem ma zachęcić byłych piłkarzy do angażowania się w różne struktury piłkarskiego świata.

- Nie mogę się doczekać tego wyzwania, ponieważ od zawsze byłem zainteresowany analizowaniem futbolu z perspektywy działacza. Cieszy mnie również fakt, że pracując w FIFA masz globalny wpływ na piłkę nożną – powiedział Francuz.

 

Oferta z FIFA została złożona ponad dwa miesiące temu, ale Wenger wciąż się wahał, czekając na propozycję z klubów. Wybierając propozycję federacji, postanowił zakończyć swoja trenerską karierę.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie