Znamy datę i godzinę przełożonego El Clasico

Piłka nożna
Znamy datę i godzinę przełożonego El Clasico
fot. PAP

Zaplanowane na 26 października w Barcelonie piłkarskie El Clasico, czyli mecz "Dumy Katalonii" z Realem Madryt, zostanie rozegrany 18 grudnia o godzinie 20:00 - poinformowały władze La Liga. Tym samym kończą się spekulacje na temat tego, czy spotkanie rozpocznie się w samo południe lokalnego czasu, by przyciągnąć azjatyckich widzów.

Hiszpańska Federacja Piłkarska (RFEF) poinformowała o przełożeniu El Clasico na 18 grudnia już wcześniej, nie podając jednak dokładnej godziny.

 

Starcie Barcelony z Realem pierwotnie miało zostać rozegrane 26 października, ale zostało odwołane przez napiętą sytuację polityczną w Katalonii. W połowie października hiszpański sąd skazał dziewięciu polityków na kary od dziewięciu do 13 lat pozbawienia wolności za role, jakie odegrali przy uznanym za nielegalne referendum niepodległościowym w Katalonii. Wywołało to protesty mieszkańców, które doprowadziły do zamieszek.

 

Początkowo władze ligi wystąpiły do RFEF z wnioskiem o przeniesienie El Clasico do Madrytu, a rewanż w Barcelonie odbyłby się w marcu przyszłego roku. Federacja podjęła jednak decyzję o zmianie terminu.

 

Grudniowe El Clasico odbędzie się w ramach 10. kolejki La Liga. Rewanż w 26. kolejce został zaplanowany na 1 marca 2020 roku.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie