El. Euro 2020: Trening kadry bez Rybusa, ale z Krychowiakiem

Piłka nożna

Polscy piłkarze przeprowadzili ostatni trening przed piątkowym wylotem na mecz eliminacji mistrzostw Europy z Izraelem. W zajęciach w Warszawie nie uczestniczył Maciej Rybus. Pozostali normalnie ćwiczyli, również wracający po kłopotach zdrowotnych Grzegorz Krychowiak.

Obaj piłkarze Lokomotiwu Moskwa przylecieli na zgrupowanie do Warszawy z kłopotami zdrowotnymi po ostatniej kolejce ligowej. Krychowiak doznał wstrząśnienia mózgu, a Rybus ma problemy z mięśniem uda.

 

W czwartkowych zajęciach na stadionie stołecznej Polonii pierwszy z nich trenował z kadrą, zabrakło natomiast Rybusa.

 

- Maciek cały czas ma zajęcia fizjoterapeutyczne. Wszyscy pozostali piłkarze odbyli normalny trening - powiedział PAP rzecznik prasowy reprezentacji Jakub Kwiatkowski.

 

W piątek o godz. 9:35 Biało-Czerwoni wylecą do Izraela. Najpierw dotrą do Tel Awiwu, a następnie przejadą autokarem do oddalonej o ok. 70 kilometrów Jerozolimy.

 

Jeszcze niedawno mecz z Izraelem - z uwagi na napiętą sytuację w tym kraju - stał pod znakiem zapytania, jednak już wiadomo, że piłkarze polecą zgodnie z planem.

 

- Od wczoraj przebywają tam nasi ludzie, odpowiedzialni m.in. za sprawy logistyki, a także żywienia. Mówią, że wszystko jest w porządku i czują się bezpieczni. Nie ma żadnych powodów do niepokoju - podkreślił w czwartek rzecznik reprezentacji.

 

Pobyt polskich piłkarzy w Izraelu przypadnie na czas szabatu. To w kalendarzu żydowskim tradycyjny świąteczny dzień odpoczynku trwający od piątkowego do sobotniego zachodu słońca.

 

Już wcześniej sztab kadry zapewniał, że nie zakłóci to przygotowań Polaków. W trakcie szabatu m.in. zakazane jest gotowanie. Posiłki dla biało-czerwonych zostaną więc przygotowane dzień wcześniej. W hotelu są specjalne urządzenia, które podtrzymają ich ciepło.

 

Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godz. 20:45 czasu polskiego.

 

Trzy dni później, na zakończenie eliminacji, biało-czerwoni podejmą w Warszawie Słowenię.

 

W drugim z tych meczów na boisku ma pojawić się Łukasz Piszczek, dla którego będzie to oficjalne pożegnanie z reprezentacją narodową.

 

Po ośmiu kolejkach eliminacji Euro 2020 drużyna Jerzego Brzęczka prowadzi w tabeli grupy G z dorobkiem 19 punktów, wyprzedzając wicelidera Austrię o trzy. Macedonia Północna, Słowenia oraz Izrael mają po 11 punktów, a Łotwa - żadnego.

 

WYNIKI I TABELE EL. EURO 2020

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie