Euroliga koszykarzy: Zenit z Ponitką przegrał z Anadolu

Zenit Sankt Petersburg z Mateuszem Ponitką przegrał w Stambule z wicemistrzem Euroligi Anadolu Efesem 88:90 w meczu 8. kolejki Euroligi koszykarzy. Reprezentant Polski zdobył sześć punktów, miał sześć zbiórek, trzy asysty, dwa przechwyty i tylko jedną stratę.

Urodzony w Ostrowie Wlkp. koszykarz przebywał na parkiecie 22 minuty i trafił trzy z sześciu rzutów za dwa punkty. Najlepszym strzelcem Zenita, który przegrywał już 42:67 w 29. minucie, ale odrobił straty dzięki niesamowitej grze w ostatniej części wygranej 38:21, był Amerykanin Austin Hollins - 26 pkt.

To szósta porażka Zenita, który w czerwcu otrzymał "dziką kartę", co umożliwiło mu debiut w najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywkach Starego Kontynentu.

W 9. kolejce Zenit zmierzy się 19 listopada na wyjeździe z Valencia Basket.