El. Euro 2020: Dania rozbiła Gibraltar i została liderem. Gol piłkarza Lecha

W przedostatnim meczu eliminacji Euro 2020 reprezentacja Danii rozbiła u siebie Gibraltar 6:0, dzięki czemu wskoczyła na fotel lidera grupy D. Jednego z goli strzelił napastnik Lecha Poznań Christian Gytkjaer. O awans do turnieju głównego będa musieli jednak walczyć do samego końca, w bezpośrednim meczu z Irlandią.

Gibraltar, jako jedyna ekipa w grupie D bez choćby jednego punktu, był przed meczem skazywany na pożarcie. Kibiców gości optymizmem nie napawał również bilans bramkowy ich drużyny, który wynosił 2:19. Wszystko wskazywało więc na to, że publiczność zgromadzona na trybunach stadionu Parken może liczyć na grad goli.

Przypuszczenia te znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości, a popis siły ognia Duńczyków rozpoczął w 12. minucie Robert Skov. Na kolejne gole musieliśmy jednak czekać 35 minut, gdy tuż po zmianie stron do bramki Gibraltaru trafił Gytkjaer. Kolejne gole zapisywali na swoim koncie Martin Braithwaite, a dubletem popisał się zawodnik Tottenhamu Hotspur Christian Eriksen.

Sytuacja w grupie D jest na tyle ciekawa, że o bezpośredni awans nadal walczą trzy drużyny. Dania, która przewodzi stawce zmierzy się w ostatnim meczu na wyjeździe z Irlandczykami, też cały czas "pozostającymi w grze". Na drugim miejscu w tabeli jest obecnie Szwajcaria, mogąca być raczej pewna awansu, o ile oczywiście nie "przewróci się" w ostatnim spotkaniu o leżący na dnie tabeli Gibraltar.

Dania - Gibraltar 6:0 (1:0)

Bramki: Skov 12, 64, Gytkjaer 47, Braithwaite 51, Eriksen 85, 90+4

Dania: Kasper Schmeichel - Daniel Wass, Mathias Jorgensen, Simon Kjaer, Jens Stryger Larsen (78. Andreas Christensen) - Thomas Delaney, Lasse Schoene (54. Pierre-Emile Hoejbjerg) - Robert Skov, Christian Eriksen, Martin Braithwaite (54. Kasper Dolberg) - Christian Gytkjaer.

Gibraltar: Kyle Goldwin - Jack Sergeant, Roy Chipolina, Joseph Chipolina, Jayce Olivero - Mohamed Badr (65. Andrew Hernandez), Aymen Mouelhi (65. Erin Barnett) - Lee Casciaro, Liam Walker, Ethan Britto - Tjay De Barr (72. Reece Styche).

Żółte kartki: Olivero, Joseph Chipolina.

Sędzia: István Vad (Węgry).