El. Euro 2020: Minimalna wygrana Szwajcarii. Rezerwowy został bohaterem

W meczu 7. kolejki eliminacji mistrzostw Europy grupy D, reprezentacja Szwajcarii pokonała Gruzję 1:0. Skromną wygraną gospodarzom zapewnił Cedric Itten, który sześć minut przed wpisaniem się na listę strzelców, pojawił się na placu gry.

Spotkanie rozgrywane w Sankt Gallen od początku było otwarte. W 9. minucie Denis Zakaria oddał groźny strzał z dystansu, ale Giorgi Loria nie dał się zaskoczyć. Chwilę później bramkarz reprezentacji Gruzji popisał się jeszcze lepszą interwencją przy strzale Ricardo Rodriguez, który również strzelał zza pola karnego.

W 12. minucie Renato Steffen minimalnie przestrzelił po uderzeniu głową. Dziesięć minut później Gruzini odpowiedzieli. Giorgi Kvilitaia zdecydował się również na próbę z dystansu, ale Yann Sommer wykazał się refleksem. 120. sekund później Albian Ajeti znalazł się w sytuacji strzeleckiej, ale Loria chwycił piłkę w ręce po strzale szwajcarskiego napastnika.

W 36. minucie znowu bliski szczęścia był Ajeti, ale Loria ponownie popisał się świetną interwencją. Mimo wielu okazji strzeleckich, do przerwy bramki nie padły.

W drugiej połowie działo się mniej, ale Gruzja nadal prezentowała dzielną postawę. W 76. minucie Otar Kiteishvili chciał zaskoczyć Sommera z około 20 metrów, ale doświadczony golkiper wybił futbolówkę na rzut rożny.

W 77. minucie gospodarze w końcu dopięli swego. Cedric Itten po podaniu Zakarii pokonał precyzyjnym strzałem głową dobrze spisującego się w tym meczu Lorię. Rezerwowy, który sześć minut wcześniej pojawił się na murawie, ustalił wynik piątkowego spotkania.

Szwajcaria - Gruzja 1:0 (0:0)

Bramka: Itten 77

Szwajcaria: Yann Sommer - Nico Elvedi, Manuel Akanji, Ricardo Rodriguez - Stephan Lichtsteiner, Denis Zakaria, Granit Xhaka, Renato Steffen - Edimilson Fernandes (84. Djibril Sow), Albian Ajeti (71. Cedric Itten), Ruben Vargas (78. Christian Fassnacht)

Gruzja: Giorgi Loria - Otar Kakabadze, Guram Kashia, Gija Grigalava, Davit Khocholava - Jaba Kankava, Otar Kiteishvili (84. Giorgi Papunashvili), Zuriko Davitashvili (85. Valeriane Gvilia), Levan Shengelia, Vako - Giorgi Kvilitaia (82. Elguja Lobjanidze)

Żółte kartki: Steffen - Khocholava, Kankava

Sędzia: Danny Makkelie (Holandia)