El. Euro 2020: Izrael znów pokonany! Kolejna wygrana Polski

Reprezentacja Polski pokonała Izrael 2:1 w wyjazdowym meczu eliminacji mistrzostw Europy 2020. Gole dla gości strzelili Grzegorz Krychowiak i Krzysztof Piątek. Trafienie dla gospodarzy pod koniec spotkania zanotował Munas Dabbur.

Biało-Czerwoni już w 4. minucie wyszli na prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkował Sebastian Szymański, a Krychowiak mocnym uderzeniem z bliskiej odległości pokonał golkipera gospodarzy. Polacy nie zadowolili się tym trafieniem i nadal atakowali. W 27. minucie dobrą okazję miał Piotr Zieliński, który uderzył po rzucie wolnym pośrednim z pola karnego Izraela. W ostatniej chwili futbolówkę wybił jednak głową jeden z defensorów.

Kilka chwil później w doskonałej okazji znalazł się Sebastian Szymański. Pomocnik nie trafił jednak w bramkę.W 38. minucie gola na 2:0 mógł strzelić Przemysław Frankowski, lecz on także nie potrafił pokonać Ofira Marciano.

Po przerwie Polacy ponownie ruszyli do ataku i już w 54. minucie Piątek zaliczył swoje trafienie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najpierw strzelił w słupek, ale skutecznie dobił swoje uderzenie i było 2:0. Izrael pierwszą lepszą okazję stworzył w 59. minucie, jednak Dabbur strzelił za lekko.

W 63. minucie na murawie zameldował się kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski, który zmienił Szymańskiego. Pięć minut później po raz pierwszy wykazać musiał się Wojciech Szczęsny. Golkiper Juventusu na rzut rożny sparował groźny strzał Erana Zahaviego.

W ostatnich minutach coraz śmielej atakował Izrael i udało im się pokonać Szczęsnego. W 88. minucie z dalszej odległości uderzył Zahavi, strzał zablokował Bednarek i Dabbur z bliska skierował futbolówkę do siatki. W doliczonym czasie gry na murawę wbiegł kibic. Sędzia zdecydował jednak, że spotkanie zostanie dokończone i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla gości.

Polacy po dziewięciu meczach mają na swoim koncie 22 punkty i zapewnili sobie wygraną w grupie G. Drugie miejsce zajmuje Austria, która w sobotę pokonała 2:1 Macedonię Północną i wywalczyła awans na mistrzostwa Europy 2020.

Izrael - Polska 1:2 (0:1)
Bramki: Dabbur 88 - Krychowiak 4, Piątek 54

Izrael: Ofir Marciano - Elazar Dasa, Eitan Tibi, Nir Bitton, Loai Taha (42. Dolev Haziza), Omri Ben Harush (65. Sun Menachem) - Beram Kayal, Bibras Natcho, Dan Leon Glazer - Eran Zahavi, Munas Dabbur

Polska: Wojciech Szczęsny - Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Kamil Glik, Arkadiusz Reca - Przemysław Frankowski, Krystian Bielik, Grzegorz Krychowiak (84. Dominik Furman), Sebastian Szymański (63. Robert Lewandowski) - Piotr Zieliński - Krzysztof Piątek (70. Mateusz Klich)

Izrael - Polska 1:2

90' Koniec meczu. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji!

90' Dwukrotnie groźnie strzelał Lewandowski, ale nie pokonał golkipera gospodarzy!

90' Faul Dabbura na Bednarku.

90' Gramy dalej.

90' Na murawie znalazł się kibic. Na murawie leży Tomasz Kędziora.

88' Gol dla Izraela! Strzał Zahaviego zablokowany przez Bednarka i Dabbur dobił skutecznie dobił uderzenie.

Izrael - Polska 0:2

87' Przy piłce utrzymują się Polacy.

85' Świetnie ustawiony Jan Bednarek, który przerwał groźne podanie do Zahaviego.

84' Ostatnia zmiana w szeregach gości. Dominik Furman za Krychowiaka.

82' Coraz groźniej atakuje Izrael.

81' Raz jeszcze Zahavi, ale tym razem zablokowany i piłka w rękach polskiego bramkarza.

79' Ilay Elmkies za Berama Kayala. Po chwili Zahavi z rzutu wolnego, ale nad bramką Szczęsnego.

77' Faul Krychowiaka w środku pola.

Izrael - Polska 0:2. Gol Piątka (WIDEO)

Polacy po raz drugi pokazali, że umieją strzelać gole po stałych fragmentach gry. Po rzucie rożnym do siatki Izraela trafił Krzysztof Piątek. To jego czwarty gol w eliminacjach EURO 2020. Po tym trafieniu gracze Jerzego Brzęczka prowadzili 2:0! Wcześniej na listę strzelców wpisał się Grzegorz Krychowiak.

75' Gol dla Izraela, ale Zahavi był na spalonym.

75' Aut dla Polski z wysokości pola karnego.

72' Marciano jest zdolny do dalszej gry.

71' Kontuzja bramkarza gospodarzy.

70' Mateusz Klich za Piątka.

68' Groźnie pod bramką Szczęsnego! Zahavi jednak w boczną siatkę po interwencji Szczęsnego.

65' Zmiana również w ekipie Izraela. Sun Menahem w miejsce Omri Ben Harusha.

63' Lewandowski pojawił się na murawie w miejsce Szymańskiego.

59' Dabbur znalazł się w pierwszej dobrej sytuacji, ale uderzył za lekko!

59' Bezradni jak na razie są piłkarze Izraela w ataku.

57' Kartka dla Bielika za przerwanie kontry gospodarzy.

56' Faulowany Bielik na własnej połowie.

54' Dośrodkowanie w pole karne i Piątek najpierw trafił w słupek, a później z najbliższej odległości skierował futbolówkę do siatki.

54\' Goooool! Piątek!

Izrael - Polska 0:1

53' Żółta kartka dla Bittona.

53' Rzut rożny dla Biało-Czerwonych.

51' Fatalna centra lewego obrońcy Izraela i piłkę przejmują Polacy.

49' Niecelne dośrodkowanie Frankowskiego. Od bramki golkiper gospodarzy.

47' Reca ruszył lewą stroną, ale kiepsko dośrodkował.

46' Początek drugiej połowy. Na rozgrzewkę ruszył Robert Lewandowski.

Izrael - Polska: Znakomita okazja Zielińskiego po rzucie wolnym pośrednim (WIDEO)

W 29. minucie byliśmy świadkiem niecodziennej sytuacji. Po błędzie rywali reprezentacja Polski wykonywała rzut wolny pośredni kilka metrów od bramki Izraela. Decyzję o strzale podjął Piotr Zieliński, jednak po świetnej interwencji jednego z obrońców Biało-Czerwoni musieli zadowolić się tylko rzutem rożnym.

45' Koniec pierwszej części gry.

45' Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

45' Interwencja Szczęsnego przy dośrodkowaniu z bocznego sektora gry.

42' Pierwsza zmiana w ekipie gospodarzy. Z powodu kontuzji z murawy schodzi Loai Taha, a wchodzi Dolev Haziza.

41' Zieliński znowu uderzył z pola karnego i raz jeszcze broni Marciano.

39' Korner dla Biało-Czerwonych. Duża przewaga podopiecznych Brzęczka.

38' Jeszcze jedna okazja Polaków! Frankowski strzelił jednak zbyt lekko.

37' Znowu zamieszanie w polu karnym Izraela! Zieliński nieczysto trafił w piłkę i jeden z defensorów gospodarzy zablokował jego strzał.

33' Ależ bliski był Szymański strzelenia gola na 2:0. Świetne podanie Tomasza Kędziory i były piłkarz Legii Warszawa zmarnował dobrą sytuację.

30' Faulowany Bielik w środku pola.

29' Zieliński mocno uderzył i jeden z piłkarzy Izraela w ostatniej chwili wybił piłkę głową na rzut rożny!

27' Rzut wolny pośredni dla Polski po "podaniu" piłkarza Izraela, które złapał bramkarz.

26' Szymański z dystansu i pewnie piłkę złapał golkiper Izraela.

24' Groźnie pod bramką gospodarzy! Szybka akcja Biało-Czerwonych i Piątek uderzył z pola karnego, ale został zablokowany. Korner dla podopiecznych Brzęczka.

22' Aut dla Izraela z okolic pola karnego gospodarzy. Szybko piłkę odebrali Polacy.

Izrael - Polska 0:1. Gol Krychowiaka (WIDEO)

Mecz Izrael - Polska nie mógł się lepiej ułożyć! Już w 3. minucie gola dla Biało-Czerwonych strzelił Grzegorz Krychowiak.

17' Pierwszy groźniejszy wypad gospodarzy, ale świetnie napastników Izraela uprzedził Wojciech Szczęsny.

14' Odważnie Szymański na lewym skrzydle, ale stracił piłkę. Po chwili Glik znowu sfaulował Dabbura.

13' Faulowany Munis Dabbur w środku pola przez Kamila Glika.

10' Zieliński szukał Szymańskiego na lewym skrzydle, ale podał zbyt mocno.

8' Pierwszy korner dla gospodarzy i skutecznie wybili Polacy.

6' Błąd defensywy Izraela i z dystansu swojej szansy szukał Frankowski, ale uderzył obok bramki.

4' Dośrodkowanie Szymańskiego, zamieszanie w polu karnym i Krychowiak mocnym strzałem z lewej nogi z bliskiej odległości pokonał golkipera gospodarzy.

4' Goooooooooooooool! Krychowiak!

Izrael - Polska 0:0

3' Piotr Zieliński groźnie z dystansu! Dobił Sebastian Szymański i pierwszy rzut rożny dla Biało-Czerwonych.

1' Dobry przerzut Grzegorza Krychowiaka do Przemysława Frankowskiego, ale Polacy stracili piłkę w bocznym sektorze boiska.

1' Zaczynamy!

Czas na hymny Izraela i Polski.

Trener Izraela: Polska to jedna z najlepszych drużyn w Europie

Trener piłkarskiej reprezentacji Izraela, która w sobotę podejmie Polskę w eliminacjach mistrzostw Europy, nazwał Biało-Czerwonych jedną z najlepszych drużyn na Starym Kontynencie. - Pokonanie jej byłoby dla nas ogromnym krokiem do przodu - ocenił Andreas Herzog.

Bielik: Chcę pokazać, że zasługuję na miejsce w kadrze

Piłkarz reprezentacji Polski Krystian Bielik zapowiedział, że jeśli zagra w ostatnich dwóch meczach eliminacji mistrzostw Europy, postara się jak najlepiej wykorzystać tę szansę. - Chcę udowodnić, że zasługuję na to, by dalej być w kadrze - zaznaczył.

Brzęczek: Dokonamy kilku zmian

Selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek w rozmowie z Marcinem Feddkiem przyznał, że rozważa kilka zmian na mecz z Izraelem w porównaniu z poprzednimi spotkaniami eliminacji mistrzostw Europy. - Z jednej strony nie chcemy wielkich zmian, ale chcemy też zobaczyć zawodników, którzy do tej pory nie znaleźli się w takiej sytuacji - powiedział.

Piątek ma miesiąc na udowodnienie swojej wartości. Inaczej pożegna się z AC Milan

"Krzysztof Piątek ma czas do stycznia, aby odblokować się w AC Milan. W innym przypadku może zostać wypożyczony. Genoa jest na to gotowa" - możemy przeczytać w artykule w La Gazzetta dello Sport.

Rzecznik PZPN przed meczem Izrael - Polska: Nic nie wiemy o zagrożeniach

- Nie mamy żadnych oficjalnych informacji, które byłyby związane z doniesieniami w mediach izraelskich dotyczących zagrożeń - powiedział rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski. W sobotę o godzinie 20:45 czasu w Jerozolimie odbędzie się mecz Izrael - Polska w el. mistrzostw Europy.

Wichniarek: Bayern poprosił Brzęczka, aby Lewandowski zagrał tylko w jednym meczu (WIDEO)

- Bayern Monachium wystosował prośbę do Jerzego Brzęczka, aby Robert Lewandowski zagrał tylko w jednym z tych listopadowych spotkań. Być może nasz kapitan zagra tylko w meczu ze Słowenią - powiedział nasz ekspert, Artur Wichniarek.

El. Euro 2020: Izrael - Polska. Transmisja w Polsacie Sport - Polsat Sport

Czas na przedostatni akcent reprezentacji Polski podczas eliminacji mistrzostw Europy 2020. I choć awans mamy już w kieszeni, to ostatnie dwa spotkania będą szansą dla podopiecznych Jerzego Brzęczka na poprawę morale i udowodnienie opinii publicznej, że jego wywalczenie nie było dziełem przypadku. Transmisja meczu Izrael - Polska w Polsacie Sport.

Poznaliśmy skład reprezentacji Polski. Robert Lewandowski na ławce!

Witamy w relacji na żywo meczu Izrael - Polska!