El. Euro 2020: Słowenia wymęczyła zwycięstwo nad Łotwą. Samobój Tarasovsa przesądził

Reprezentacja Słowenii w meczu 9. kolejki eliminacji mistrzostw Europy pokonała Łotwę 1:0. Skromne zwycięstwo Słoweńcom dał poniekąd Josip Ilicić, który przeprowadził akcję, po której samobójcze trafienie zaliczył Igors Tarasovs. Były zawodnik m.in. Jagiellonii Białystok oraz Śląska Wrocław na początku drugiej połowy wpakował piłkę do własnej bramki.

Gospodarze bardzo długo męczyli się ze zdecydowanie najsłabszą drużyną w grupie G. W pierwszej połowie faworyci mimo licznych okazji nie potrafili pokonać dobrze spisującego się w łotewskiej bramce Pavelsa Steinborsa. Bramkarz Arki Gdynia w pierwszej połowie nie dał się pokonać Iliciciowi i spółce.

Po przerwie miejscowi piłkarze nadal mieli przewagę, która przełożyła się w końcu na zdobycz bramkową. W 53. minucie po indywidualnej akcji Ilicicia, futbolówkę do własnej bramki skierował Tarasovs. Łotwa mimo niezłej postawy nie była w stanie doprowadzić do wyrównania i dziewiąta porażka w tych eliminacjach przyjezdnej ekipy stała się faktem.

Słowenia - Łotwa 1:0 (0:0)

Bramka: Tarasovs 53 (s)

Słowenia: Jan Oblak - Petar Stojanović, Aljaż Struna, Miha Mevlja, Bojan Jokic - Josip Ilicić, Rene Krhin (74. Jaka Bijol), Jasmin Kurtic, Haris Vuckic (62. Miha Zajc), Benjamin Verbic (90. Roman Bezjak) - Andraż Sporar

Łotwa: Pavels Steinbors - Roberts Savalnieks, Kaspars Dubra, Vitalijs Maksimenko, Raivis Jurkovskis - Vladislavs Fjodorovs, Igors Tarasovs, Marcis Oss, Davis Ikaunieks (72. Roberts Uldrikis), Vladimirs Kamess (88. Eriks Punculs) - Vladislavs Gutkovskis (85. Olegs Laizans)

Żółte kartki: Struna, Verbic - Gutkovskis, Fjodorovs, Oss, Savalnieks