Badminton: Hongkong Open. Transmisja na Polsatsport.pl

Inne
Badminton: Hongkong Open. Transmisja na Polsatsport.pl
fot. PAP/EPA

Mistrzowie świata nie mogą liczyć na specjalne traktowanie. Turniej w Hongkongu jest tego najlepszym przykładem. W niedzielnych finałach zagrają tylko złoci medaliści tegorocznych MŚ w grze deblowej, Indonezyjczycy Mohammad Ahsan i Sendra Setiawan. Transmisja turnieju Hongkong Open na Polsatsport.pl.

Indonezyjscy debliści nie należą do młodzieniaszków, Ahsan ma 32 lata, Setiawan jest trzy lata starszy. Wspólnie wygrywali trzy razy mistrzostwa świata, Setiawan w parze z Markisem Kido ma jeszcze czwarty tytuł i złoty medal olimpijski. A za rok będzie chciał wygrać igrzyska z Ahsanem. W tym sezonie grają znakomicie, Hongkong Open to ich dziewiąty finał prestiżowych rozgrywek World Touru, nie licząc oczywiście mistrzostw świata w Bazylei, które w sierpniu wygrali. Ty razem ich rywalami będą Koreańczycy Choi Solgyu i Seo Seung Jae i z pewnością zmuszą Indonezyjczyków do ekstremalnego wysiłku.

 

Warto jeszcze dodać, że w Hongkongu Ahsan z Setiawanem pokonali w półfinale ubiegłorocznych mistrzów świata, chiński debel Li Jun Hui, Liu Yu Chen. Hongkong Open jest turniejem Super 500 z pulą nagród 400 tysięcy dolarów, jednym z ostatnich w tegorocznych cyklu World Touru, który zakończy znakomicie opłacany (1,5 mln USD) Finał Finałów w Kantonie.

 

Wszyscy aktualni mistrzowie świata mogą być spokojni, bo mają w nim miejsce z urzędu, ale prawdą jest, że w Hongkongu się nie popisali. Japończyk Kento Momota oddał walkowera, Hinduska Pusarla Sindhu poniosła kolejną porażkę z niżej klasyfikowaną rywalką, znakomity chiński mikst, Zheng Siwei, Huang Yaqiong zrezygnował ze startu, a dwukrotne mistrzynie świata w deblu, Japonki Mayu Matsumoto i Wakana Nagahara przegrały w półfinale z Koreankami Chang Ye Na i Kim Hye Rin w dwóch setach, do 18 i 14.

 

Ale nie ma obaw, w finałach emocji nie zabraknie, tego możemy być pewni. Poziom światowej czołówki jest bowiem bardzo wysoki i bardzo wyrównany, o czym najlepiej świadczy fakt, że mistrzowie świata, czy zwycięzcy igrzysk olimpijskich tak często przegrywają.

 

Transmisja turnieju Hongkong Open na Polsatsport.pl. Początek od godziny 7:00.

Janusz Pindera, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie