EBL: Asseco Arka lepsza od Legii. Rekord Szubargi

Asseco Arka Gdynia pokonała Legię Warszawa 81:66 w spotkaniu 8. kolejki Energa Basket Ligi. Krzysztof Szubarga zanotował 14 asyst i został tym samym rekordzistą jeśli chodzi o asysty w jednym meczu w obecnym sezonie.

Debiutujący w Legii Milan Milovanović zaczął od sześciu punktów z rzędu i dzięki temu jego drużyna miała przewagę. Odpowiadał na to trójkami Josh Bostic, a po chwili na prowadzeniu byli już gdynianie. Spotkanie było bardzo wyrównane, a dzięki akcji 2+1 Patryka Nowerskiego goście po 10 minutach wygrywali 17:14. W drugiej kwarcie Asseco Arka ponownie zdobywała przewagę dzięki rzutom z dystansu Szubargi i Bena Emelogu. Tą samą bronią odpowiadał jednak Adam Linowski i wszystko znowu się zmieniało. Hammonds oraz Szubarga robili wszystko, aby to ich zespół był lepszy po pierwszej połowie. Ostatecznie było 39:33.

Trzecią kwartę ekipa trenera Tane Spaseva rozpoczęła od serii 7:0 i po kontrze Michaela Finke zdobyła minimalną przewagę. Gospodarze ciągle byli jednak blisko m.in. dzięki akcjom kończonym przez Devonte Upsona. Trójka Bartłomieja Wołoszyna znowu dawała im prowadzenie. Swoje robił też Josh Bostic i po 30 minutach było 57:53. W kolejnej kwarcie po małej serii 7:0 w kolejnym wsadzie Upsona przewaga zespołu trenera Przemysława Frasunkiewicza wzrosła do 10 punktów. Filip Matczak i Drew Brandon starali się jeszcze poprawiać sytuację swojego zespołu, ale Bostic dwoił się i troił, a gdynianie bezpiecznie prowadzili. Ostatecznie zwyciężyli 81:66.

Josh Bostic był najlepszym strzelcem gospodarzy - rzucił 21 punktów. Milan Milovanović zanotował 13 punktów i 6 asyst dla gości.

Asseco Arka Gdynia - Legia Warszawa 81:66 (14:17, 25:16, 18:20, 24:13)

Asseco Arka Gdynia: Josh Bostic 21, Devonte Upson 16, Armani Moore 9, Krzysztof Szubarga 9, Benjamin Emelogu 9, Dariusz Wyka 6, Bartłomiej Wołoszyn 5, Leyton Hammonds 4, Adam Hrycaniuk 2, Marcin Malczyk 0, Wojciech Czerlonko 0, Grzegorz Kamiński 0

Legia Warszawa: Milan Milovanovic 13, Michał Michalak 11, Drew Brandon 9, Michael Finke 7, Filip Matczak 7, Adam Linowski 6, Patryk Nowerski 6, Jakub Nizioł 5, Dawid Sączewski 2, Jakub Sadowski 0