Hajto: Wejście Lewandowskiego z ławki było niepotrzebne

Piłka nożna

- Bardziej niebezpieczne jest wchodzić na dwadzieścia pięć minut niż grać od początku. Siedzisz, oglądasz, nie masz tej samej koncentracji, tym bardziej, że wszyscy mówili "Robert, odpocznij". Mamy awans, drużyna fajnie sobie radziła, to powinniśmy dać mu odpocząć, zagrałby w Warszawie - powiedział o Robercie Lewandowskim, Tomasz Hajto w programie "Cafe Futbol".

Reprezentacja Polski pokonała w sobotni wieczór Izrael 2:1, a selekcjoner kadry Jerzy Brzęczek postanowił dać szansę wielu zmiennikom. W drugiej połowie na boisku zaprezentowali się Robert Lewandowski, Mateusz Klich oraz Dominik Furman. Roszady w składzie zachwiały postawę Biało-Czerwonych.

 

- Nie jest zawsze łatwo trafić ze zmianami. Ważny jest sens tych zmian, żeby nie popsuć sobie systemu gry, który dobrze funkcjonuje. Przez to zaczęło się coś sypać i ten Izrael, przez to, że my nie wiedzieliśmy jak się poruszać, chaosem dochodził do sytuacji. Moim zdaniem powinno zostawić się Piątka do końca meczu, ponieważ potrzebuje minut i goli - powiedział Hajto.

 

Największe wątpliwości według ekspertów wywołało wejście Lewandowskiego za dobrze spisującego się Sebastiana Szymańskiego. Zdaniem Hajto kapitan Biało-Czerwonych powinien dostać okazję do odpoczynku.

 

- Bardziej niebezpieczne jest wchodzić na dwadzieścia pięć minut niż grać od początku. Siedzisz, oglądasz, nie masz tej samej koncentracji, tym bardziej, że wszyscy mówili "Robert, odpocznij". Mamy awans, drużyna fajnie sobie radziła, to powinniśmy dać mu odpocząć, zagrałby w Warszawie. Piątek mógł grać do końca, może strzeliłby drugiego gola. Grał słabe spotkanie, a potrzebował minut, żeby się odbudować. Nie zapominajmy, że potrzebujemy zmiennika dla Roberta. Na ten moment nikt nie jest w stanie go przeskoczyć - przyznał Hajto.

 

WYNIKI I TABELE EL. EURO 2020

 

Wypowiedź Tomasza Hajto w załączonym materiale wideo.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze